„Ja, Mats i Jerome nadal możemy grać na wysokim poziomie” – Mueller skomentował decyzję Loewa
07.03.2019

Decyzja Joachima Loewa o odsunięcie trzech doświadczonych piłkarzy z narodowej reprezentacji nie przeszła bez echa. Dość szybko zareagował na nią między innymi Thomas Mueller, który nie ukrywał rozczarowania z decyzji swojego szkoleniowca.

Napastnik Bayernu Monachium postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie:

– Byłem zakłopotany decyzją trenera narodowego, ale im więcej o tym myślę, tym bardziej jestem nią zdenerwowany. Mats, Jerome i ja wciąż możemy grać na najwyższym poziomie. Byliśmy w kadrze przez wiele lat i był to udany okres. Rozumiem, że trener musi podejmować pewne decyzje, lecz sposób w jaki to zrobił okazał się zły.

– Krótko po tym jak przekazano nam tę informacje, przygotowano gotowe oświadczenie do prasy. Nie było w tym żadnej klasy i nie ma to niczego wspólnego z uznaniem. Mogę przekazać fanom, że zawsze byłem dumny z powodu noszenia niemieckiej koszulki. Dziękuje wam za niewiarygodne wsparcie. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem wojownikiem.  Z optymizmem patrzę w przyszłość. Mając to na uwadze, chcę tylko powiedzieć: gra jeszcze się nie skończyła.

Trudno z tych słów nie odczytać ogromnego żalu. Mueller, Boateng oraz Hummels nie należą już do najmłodszych graczy, ale to nadal zawodnicy, z których najstarszy ma 30 lat. Możliwe jednak, że Loew z powodu fatalnych wyników jego reprezentacji, planuje nowe otwarcie, w której doświadczeni zawodnicy nie mieliby już miejsca. Czas pokaże czy to rozwiązanie okaże się prawidłowe.

Odbierz darmowy zakład 20 zł