Kolejna gwiazda Barcelony z kontuzją?

06.03.2024

Kolejna gwiazda Barcelony z kontuzją. W ostatnich tygodniach zespół ze stolicy Katalonii dręczą urazy kluczowych zawodników. W trakcie ostatniego spotkania przeciwko Athletikowi Bilbao kontuzje dopadły Frenkiego De Jonga, a także Pedriego, czyli – według wielu – dwóch najlepszych piłkarzy FC Barcelony. Z obozu „Blaugrany” płyną kolejne niepokojące wieści, ponieważ jak podają lokalne media, problemy zdrowotne odczuwa także Lamine Yamal. 

Kolejna gwiazda Barcelony z kontuzją – Yamal z urazem kolana?

Jak podaje Adria Fernandez – dziennikarz katalońskiego Sportu, Lamine Yamal boryka się z długotrwałym bólem kolana, który nie ustępuje. Z tego względu skrzydłowy nie wystąpił w wygranym 4:0 meczu przeciwko Getafe, a poprzednie spotkanie, rozgrywane z Athletikiem Bilbao rozpoczął na ławce. Yamal nie mógł jednak całkowicie odpocząć, ponieważ do wejścia na boisko zmusiła go kontuzja Pedriego, a 16-latek na boisku zameldował się w końcówce pierwszej połowy.

Klub dmucha na zimne – Yamal zagra z Napoli?

Klubowi z Katalonii w ostatnich latach wielokrotnie zdarzało się doprowadzać do przemęczenia swoich zawodników, co często prowokowało ciężkie kontuzje. Tym razem trzeba jednak oddać, że dział medyczny „Blaugrany” zachowuje się tak, jak należy, bowiem postępuje niesamowicie ostrożnie z Yamalem, bo w takim wieku łatwo o kontuzję, która gwałtownie może zahamować rozwój kariery. Wobec tego – jak podaje Fernandez, klub słucha 16-letniego skrzydłowego, a jego zdrowie jest ważniejsze niż występ w tym, czy innym meczu.

W przypadku Yamala trwa wyścig z czasem, ale jednocześnie nie ma aż tak wielkiej presji, żeby skrzydłowy wystąpił w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Napoli. Spotkanie to odbędzie się 12 marca, tak więc sztab medyczny FC Barcelony ma jeszcze czas, aby Yamal wystąpił przeciwko włoskiej ekipie. O tym zdecydować mają najbliższe treningi, po których zawodnik odbędzie konsultacje.

Sprzeczne informacje

Wokół potencjalnej kontuzji Yamala zrobiła się specjalna otoczka, ponieważ nazwisko szesnastolatka w świecie hiszpańskiego futbolu budzi ogromne emocje. Co prawda zdecydowana większość dobrze poinformowanych dziennikarzy twierdzi, że skrzydłowy boryka się z mniejszymi lub większymi problemami zdrowotnymi, jednak przykładowo Javi Miguel z AS-a twierdzi, że uraz dostał już w stu procentach wyleczony. Kto ma rację? O tym przekonamy się już w najbliższym czasie, bo kolejny mecz FC Barcelona rozegra w najbliższy piątek, 8 marca przeciwko drużynie RCD Mallorca.

fot. PressFocus