Potężny pożar pod stadionem Southampton! Mecz odwołany

07.03.2024

W 36. kolejce Southampton miało mierzyć się przed własną publicznością z Preston North End. Kilka godzin przed planowanym pierwszym gwizdkiem spotkanie zostało odwołane. Powodem takiej decyzji był gigantyczny pożar, który wybuchł niedaleko St. Mary’s Stadium.

Pożar magazynu

Ok. godziny 13:00 czasu brytyjskiego służby w Southampton otrzymały informację o pożarze położonych tuż obok St. Mary’s Stadium budynków przemysłowych w Marine Parade. Straż pożarna musiała podjąć walkę z czasem, bowiem na godzinę 20:45 zaplanowano mecz 36. kolejki Championship pomiędzy Southampton a Preston North End.

Pożar był jednak na tyle duży, że służby nie były w stanie tak szybko sobie z nim poradzić. W związku z tym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa kibicom kilka godzin później podjęto decyzję o odwołaniu ligowego spotkania. Jak poinformowała straż pożarna w Hampshire & Isle of Wight, przy pożarze przez całą noc pracowało 100 strażaków, a i tak wciąż nie udało się ugasić ognia we wszystkich miejscach. Śledczy ustalają przyczyny pożaru. Wstępnie wiadomo, że zapaliły się tworzywa sztuczne.

Krótko po komunikacie o odwołaniu spotkania Southampton wystosowało oświadczenie, w którym dziękowało Preston za obopólną decyzję. Podziękowano również kibicom za zrozumienie takiej decyzji i zapewniono, że wszystkie bilety na to spotkanie zachowają ważność. Preston zaś poinformowało, że klub podejmie się oceny kosztów podróży swoich kibiców na południe Anglii i także ich wspomoże. Należy docenić gest obu klubów w takiej problematycznej dla ludzi sytuacji.

Southampton walczy o powrót do elity

Na 10 kolejek przed końcem sezonu zasadniczego Championship wydaje się, że wyklarowała się pierwsza czwórka. Czwarte Southampton ma bowiem aż 10 punktów przewagi nad piątym West Bromem, a ich strata do prowadzącego w tabeli Leicester wynosi 11 oczek. Do strefy premiowanej bezpośrednim awansem do Premier League „Święci” tracą zaś osiem punktów.

Niewątpliwie to podopieczni Russella Martina mają przed sobą najcięższy terminarz spośród wszystkich głównych rywali w walce o bezpośredni awans. Southampton czekają bowiem wyjazdowe starcia z liderami tabeli z Leicester oraz drugim Ipswich. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego „Święci” zaś zmierzą się na Elland Road z trzecim Leeds. Gorzej się zatem nie dało.

fot. Twitter