Czterech piłkarzy Velez poza składem. Molestowanie seksualne w tle

08.03.2024

Argentyński klub ekstraklasy Vélez Sarsfield zdecydował się odsunąć od składu czterech zawodników, których zgłoszono na początku miesiąca za molestowanie seksualne. Mowa o bramkarzu Sebastianie Sosie, obrońcy Braianie Cufre, pomocniku Jose Ignacio Florentinie oraz napastniku Abielu Osorio. W tej sprawie trwa już śledztwo. Podejrzewa się, że mogło dojść do gwałtu. Czwórka piłkarzy miała 24-letnią kobietę najpierw upić alkoholem, a potem zgwałcić.

Molestowanie seksualne w tle

Czterech zawodników Vélez Sarsfield zostało usuniętych ze składu po zgłoszeniu wykorzystywania seksualnego po meczu pomiędzy Atlético Tucumán i Vélez w ostatnią sobotę 2 marca. 24-letnia początkująca dziennikarka sportowa zgłosiła, że była molestowana w Tucuman w Hotelu Hilton przez wyżej wymienioną czwórkę. Podejrzani w sprawie to: Sebastian Sosa (37 l.), Braian Cufre (27 l.), Jose Florentin (27 l.) i Abiel Osorio (21 l.)

Szczegóły sprawy podał fan argentyńskiego futbolu Michał Borowy:
Kobieta zeznała policji, że za pośrednictwem Instagrama skontaktował się z nią mężczyzna, który „przedstawił się jako Sebastian Sosa, piłkarz Velez, zapraszając ją w niedzielę 3 marca do hotelu Hilton w Tucuman”. Velez grał mecz z Atl. Tucuman (0:0) a piłkarze zostali jeszcze jeden dzień przed powrotem do Buenos Aires (w innym hotelu). Kobieta zgodziła się na spotkanie i dotarła do hotelu Hilton parę minut po północy, od razu kierując się do pokoju 407, w którym czekać miał na nią piłkarz.
Po wejściu okazało się, że wraz z Sosą było także trzech innych mężczyzn, których zidentyfikowała. To byli Cufre, Florentin i Osorio. Ten ów pięciokąt najpierw pił piwo, a potem zawodnicy mieli ją poczęstować fernetem, gdzie po kilku drinkach kobieta poczuła się źle, więc postanowiła się położyć. I to wtedy, bez jej zgody, piłkarze mieli ją seksualnie wykorzystać. O 5:30, gdy kobieta poczuła się lepiej, zamówiła Ubera i wróciła do domu. W tym celu prokuratura w Tucuman rozpoczęła śledztwo w tej sprawie, zabezpieczając taśmy z kamer z hotelu oraz ubrania kobiety, która sama dostarczyła śledczym oraz zlecono jej obdukcję.
Sosa na Instagramie napisał: „Potępiam jakąkolwiek przemoc. Szanuję integralność fizyczną i seksualną każdej osoby. Ufam szybkiemu działaniu wymiaru sprawiedliwości. Sąd pracuje nad wyjaśnieniem sytuacji i dotarciem do prawdy”.
Jeden z kibiców w tej sprawie napisał na Twitterze: „Braian Cufre – żonaty, dwie córki. Sebastian Sosa – żonaty, ma córkę. Jose Florentin – żonaty, dwie córki. Posiadanie przez nich córek sprawia, że jest to jeszcze poważniejsze…
Trudno się z nim nie zgodzić. To wstydliwe zachowanie będzie mieć na pewno wpływ na ich dalsze lata kariery.
Fot. PressFocus