Ruch Chorzów i ogromny problem. Nie mają kim grać!

09.03.2024

W 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy Ruch Chorzów zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Kilkadziesiąt godzin przed planowanym pierwszym gwizdkiem pojawiły się fatalne informacje z obozu ”Niebieskich”. W klubie panuje wirus, który ”wyłączył z życia” członków administracji, sztabu, ale przede wszystkim wielu zawodników. Ruch złożył prośbę o przełożenie spotkania, lecz nie zgadza się na to Stal.

Tajemniczy wirus

Pierwsze informacje o kłopotach kadrowych w Ruchu Chorzów pojawiły się ok. 20 godzin przed planowanym pierwszym gwizdkiem w meczu ze Stalą Mielec. Tadeusz Danisz na swoim profilu na portalu Twitter/X napisał, że w klubie zapanował wirus, z powodu którego „wyłączonych z życia” jest aż kilkunastu zawodników. Dodatkowo chorobą dotknięci są także ludzie ze sztabu oraz pracownicy administracji. Dziennikarz informował, że Ruch złożył wniosek o przełożenie meczu, lecz do tej prośby nie przychyliła się Stal Mielec.

Wkrótce Jakub Seweryn ze ”Sport.pl” poinformował, że niedysponowanych jest aż dziesięciu piłkarzy Ruchu Chorzów. Niedługo później głos zabrał sam rzecznik klubu Tomasz Ferens. Na portalu Twitter/X potwierdził on, że klub starał się o przełożenie meczu ze Stalą, ale mielczanie nie wyrazili na to zgody. Kibice w komentarzach dopytywali m.in. ilu zawodników pierwszego składu dotknął wirus, lecz rzecznik stronił od odpowiedzi.

W związku z tym okrojony skład Ruchu zmuszony będzie rywalizować ze Stalą, która w Ekstraklasie nie przegrała żadnego z czterech ostatnich domowych meczów (trzy zwycięstwa, jeden remis). Tylko cztery drużyny w lidze mają obecnie lepszą serię w meczach rozgrywanych przed własną publicznością. Dodatkowo Stal w 2024 roku zdobyła aż 10 punktów w pięciu meczach, co jest najlepszym wynikiem w Ekstraklasie. Początek meczu Stal – Ruch już w niedzielę o godzinie 12:30.

fot. screen Ekstraklasa / YouTube