Potwierdzone! Nowe KMŚ już od 2021 roku?
11.03.2019

Po raz pierwszy wiadomości o nowym pomyśle na Klubowe Mistrzostwa Świata obiegły media już w maju ubiegłego roku. To wówczas informowano, że FIFA ma dość mało prestiżowego klubowego mundialu i Pucharu Konfederacji, który zostanie zastąpiony tworem w rodzaju światowej Champions League.

Do tej pory były to jednak tylko przesłanki. Teraz informacje sprzed niemal roku są już dosłownie potwierdzone. Klubowy Puchar Świata zostanie rozszerzony z 7 zespołów do 24, z czego połowę miejsc zajmą kluby z UEFA. Jak donosi niemiecki nadawca ZDF, Gianni Infantino zamierza przyspieszyć reformę, aby pierwszy taki turniej odbył się po raz pierwszy przed mundialem w Katarze w 2022 roku.

Brazylijski członek FIFA, Fernando Sarney, potwierdził dziś doniesienia mediów: – Tak, to się niebawem stanie. Mamy zamiar pożegnać się z KMŚ w obecnym formacie. 

UEFA do tej pory sprzeciwiała się takiej reformie ze względu na natłoczony kalendarz gier. Mimo to pieniądze zaoferowane przez Infantino mogą szybko zażegnać wątpliwości europejskiej federacji, tym bardziej, że taki turniej mógłby wybić z głowy najmożniejszym klubom stworzenia Superligi.

Więcej o nowym formacie klubowego mundialu pisaliśmy w maju TUTAJ.

Odbierz darmowy zakład 20 zł