Złe wieści dla Probierza. Kontuzja Drągowskiego na 11 dni przed barażami

12.03.2024

Fatalne wieści dla Michała Probierza. Bartłomiej Drągowski po przejściu badań musi odpuścić grę przez co najmniej 20 dni z powodu kontuzji uda – podaje serwis Newspao.gr.

Odrodzenie w Panathinaikosie

Od momentu przejścia do Panathinaikosu, golkiper szybko wywalczył miano pierwszego bramkarza. Miał serię trzech czystych kont z rzędu, czego zwieńczeniem był mecz pucharowy. Obronił tam trzy rzuty karne w serii jedenastek półfinałowego spotkania Pucharu Grecji. Rywalem Panathinaikosu był PAOK. To był też moment zwrotny jego kariery w Grecji, bo jeszcze przed tymi jedenastkami nie wszystkich do końca przekonywał. Sympatycy Panathinaikosu wielokrotnie w mediach społecznościowych krytykowali grę reprezentanta Polski i wytykali mu nieudane interwencje w początkowych spotkaniach.

Z PAOK-iem trzykrotnie obronił strzał w sytuacji, w której „nagła śmierć”’ mogła wyeliminować jego klub z rozgrywek . Nadchodzący hit z Olympiakosem miał być kolejnym testem jego formy, zwłaszcza, że nie grał we wszystkich spotkaniach po 90 minut. Czasami zastępował go Jurij Łodygin. W hicie Polak wyszedł od pierwszej minuty, jednak już w piątej czy szóstej minucie zgłosił uraz. Na jego miejsce wskoczył właśnie Łodygin. Panathinaikos wygrał to prestiżowe spotkanie 3:1 i jest w walce o mistrzostwo kraju. Do prowadzącego AEK traci trzy punkty. Wygrał jednak z Rosjaninem w bramce.

Wielki pech Drągowskiego

Niestety, dla bramkarza to kolejny rozdział pechowych wydarzeń. Probierz darzył go dużym zaufaniem. Powołał go do kadry nawet w miejsce błyszczącego Marcin Bułki. Bramkarz musiał jednak zrezygnować z powołania z powodów osobistych. Teraz, gdy reprezentacja Polski szykuje się do kluczowego barażu z Estonią, selekcjoner stoi przed trudnym wyborem zastępstwa. W miejsce Drągowskiego na pewno nie wskoczy Kamil Grabara, który jakiś czas temu zapowiedział, że nie interesuje go pozycja numer trzy w hierarchii bramkarzy. Marcin Bułka jest tu więc pewniakiem.