Calderon zdradza dlaczego Mourinho nie objął Realu Madryt
12.03.2019

Powrót Zinedine’a Zidane’a do Madrytu jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. Do tej pory hiszpańskie media przekonywały, że największe szanse na tę posadę ma Jose Mourinho. Twierdził tak także były prezes „Królewskich”. Co zatem poszło nie tak?

Zgodnie z informacjami Ramona Calderona, na powrót Portugalczyka nie zgodzili się przede wszystkim największe osobistości w szatni Realu Madryt.

– Przywódcy w szatni nalegali, aby nie wracał. Mourinho zostawił w Madrycie wiele problemów i myślę, że pewni piłkarze czuliby się zagrożeni. Dla samego Jose byłby to pewnie krok do tytułu, ponieważ w przeszłości mieliśmy do czynienia z wieloma kontrowersjami. On bez wątpienia jest dobrym trenerem z wieloma trofeami, ale wielu liderów szatni go nie lubiło i myślę, że to było ważne w podjęciu tej decyzji.

Kibice hiszpańskiej drużyny oczywiście pod żadnym pozorem nie mogą czuć niezadowolenia. Ponowne objęcie drużyny przez Zidane’a jest wielką nadzieją na lepsze jutro.

– Gracze go kochali i był w stanie zmienić pomysły takich trenerów jak Benitez czy Mourinho, którzy starali się rządzić twardą ręką. Dodatkowo jest idolem kibiców, którzy uwielbiali go jako piłkarza i zdobywcę trzech tytułów Champions League z rzędu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł