Klub z czołówki Serie A zainteresowany Szkurinem

16.03.2024

Jak przekazał Tomasz Włodarczyk z ”Meczyki.pl”, napastnik Stali Mielec Ilja Szkurin znalazł się na celowniku rewelacji obecnego sezonu Serie A – Bolonii. Klub bijący się o Ligę Mistrzów wysłał nawet swojego obserwatora na mecz z udziałem Białorusina.

Objawienie z Białorusi

24-letni napastnik to prawdziwa rewelacja tego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Do tej pory strzelił on w 24 ligowych meczach 14 goli oraz dołożył cztery asysty. Białorusin popisał się m.in. hat-trickiem z Pogonią Szczecin, czy golem i dwiema asystami w wyjazdowym meczu z Legią.

Szkurin w trakcie przerwy zimowej podpisał nowy kontrakt z klubem, który obowiązuje do 30 czerwca 2025. Stal ma jednak możliwość przedłużenia umowy o kolejny sezon. Niewątpliwie był to kolejny dobry ruch ze strony Stali Mielec, która po raz kolejny może sporo zarobić na swoim napastniku. Przypomnijmy, że rok temu Stal zarobiła na transferze Hamulicia do Tuluzy 2,5 miliona euro, podczas gry pół roku wcześniej sprowadziła go za darmo z litewskiej Dainavy.

Oferta z Bolonii

Okazuje się, że dobra postawa Szkurina nie przechodzi bez echa w Europie. Białoruski serwis „tribuna.kom” przekazał informacje o zainteresowaniu napastnikiem ze strony największej rewelacji tego sezonu Serie A – Bolonii. Informacje tę wkrótce potwierdził Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”.

Klub z północy Włoch wnikliwie obserwuje Szkurina. Zawodnik miał być nawet oglądany osobiście przez jednego z wysłanników Bolonii w ostatnim meczu Stali z Zagłębiem Lubin (0:0). Włodarczyk przekazał jednak, że póki co nie ma żadnych konkretów w tej sprawie. Na rozwój wydarzeń przyjdzie nam więc poczekać, ale nikogo nie zdziwią poważne oferty za gwiazdę Stali Mielec.

Ilja Szkurin najbliższą okazję do wykazania się będzie miał dopiero po przerwie reprezentacyjnej. 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny Stal Mielec podejmie przed własną publicznością Lech Poznań. Odkąd Stal wróciła do Ekstraklasy w 2020 roku, jeszcze nie przegrała domowego meczu z ”Kolejorzem”.