Cavani do wzięcia! PSG będzie rozważało oferty?

17.03.2019

Wśród najlepszych napastników ostatnich lat wymienia się Suareza, Aguero, Kane’a, Lewandowskiego i może w nieco mniejszym stopniu kilku innych. Niestety zapomina się o jednym, który także powinien zasługiwać na miejsce w tym gronie. Tym zawodnikiem jest Edinson Cavani.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Urugwajczyk trafił do Europy jeszcze jako nastolatek. Początki w Palermo miał dość trudno, ale dość szybko stał się jednym z najważniejszych zawodników klubu. Dobra forma zaowocowała transferem do Neapolu, gdzie Cavani stał się… bestią. W każdym z trzech sezonów pod Wezuwiuszem przekraczał barierę 30 bramek, co skończyło się transferem do PSG, które miało być wielkie. Urugwajczyk stał się w Paryżu niemal legendą, ale trudno nie odnieść wrażenia, że w poważniejszej lidze mógłby „jeść przy jednym stole” ze Suarezem i resztą.

Cavani przez długi czas był w cieniu Ibrahimovicia, ale kiedy Szwed odszedł, młodszy kolega godnie zajął jego miejsce. Wtedy stało się jasne, że nigdzie się nie ruszy. W końcu PSG ze swoimi pieniędzmi nie musi nikogo sprzedawać, jeśli tego nie chce. Kto wie, czy to nie zmieni się w przypadku Urugwajczyka tego lata.

Według ostatnich doniesień PSG ma rozważać oferty za swojego napastnika, oscylujące w okolicach 40 milionów euro. Cavani jest związany umową z klubem do 2020 roku i to może być ostatnia okazja, by na nim zarobić i przy okazji złagodzić nieco sytuację z FFP. Można zadać sobie pytanie, kto zapłaci tyle za 32-latka, ale to naprawdę niezła okazja.

Patrząc na to, co wyprawia 36-letni Guagliarella można zakładać, że i Cavani pogra na najwyższym poziomie kolejne 3-5 lat. Inwestycja 40 milionów na taki okres nie byłaby w obecnych czasach czymś wielkim, a kluby z pieniędzmi mogłyby wiele zyskać. Cavani to gwarancja bramek i w drużynach potrzebujących „dziewiątki” byłby jak ulał. Real? Liverpool? Może powrót do Napoli? Opcji jest wiele, a każdy byłby wygranym…

Odbierz darmowy zakład 20 zł