Milik z kontuzją. Zapowiada się dłuższa pauza

17.03.2024

Arkadiusz Milik doznał kontuzji uda. Tak poinformował Juventus. 30-letni napastnik prawdopodobnie wróci do gry pod koniec kwietnia.

Milik wypada na kilka tygodni

Polski piłkarz przeszedł badania, które wykazały uszkodzenie mięśni uda. Trener „Starej Damy” Massimo Allegri powiedział o obecnej sytuacji wśród napastników: 

Nie mamy Milika i będziemy musieli go ponownie zbadać po przerwie międzynarodowej, ale Perin i De Sciglio wrócili. Mamy do dyspozycji wszystkich napastników, w tym Keana.

Arek Milik wyjątkowo w tym sezonie był okazem zdrowia. Piłkarz, który przecież jest utożsamiany z zerwanymi więzadłami i licznymi kontuzjami pozostawał do dyspozycji Maxa Allegriego. Rozegrał w tym sezonie łącznie 28 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zaliczył jedną asystę. W Juventusie jest jednak opcją rezerwową w napadzie. W większości meczów wchodził z ławki rezerwowych. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Zawodnik nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Najpierw nie został powołany na kluczowe mecze barażowe reprezentacji Polski w marcu, a teraz przytrafiła mu się kontuzja eliminująca go na dużą część reszty sezonu.