Valencia pozwana przez DC Comics. Wszystko przez… nietoperza
22.03.2019

Przepychanki między korporacjami często sięgają granic absurdu. Na siłę próbuje się udowadniać swoje racje, mimo że na logikę trudno się ich doszukiwać. Historia dostarczyła nam już wielu niezrozumiałych sporów, teraz mamy do czynienia z kolejnym.

Są zwierzęta, które kojarzą się z pewnymi markami i postaciami. Jaguar czy puma to najlepsze przykłady, ale na tym przecież się nie kończy. Motywy zwierząt używane są także m.in. w świecie superbohaterów czy… sportu. Wiele klubów piłkarskich ma przydomki z nazwami zwierząt, co ma swoje odzwierciedlenie także w herbach. I tu pojawia się problem.

Wszyscy kojarzymy nietoperza, prawda? Mały stworek, który podobno wplątuje się we włosy i może zarażać wścieklizną. Poza tym jednak jest odzwierciedleniem niesamowicie znanej postaci, jaką jest batman, ale także pewnego hiszpańskiego klubu. To drugie nie spodobało się amerykańskiemu wydawnictwu DC Comics, które stworzyło batmana i jego słynne logo.

Sytuacja jest z jednej strony komiczna, z drugiej nieco żenująca. Po pierwsze – oba symbole różnią się dosyć wyraźnie i trudno szukać w nich jakichkolwiek oznak plagiatu. Po drugie – batman zadebiutował w 1939 roku. Valencia była już wtedy 20-letnim klubem, który od samego początku miał w swoim herbie nietoperza. Kuriozalna sytuacja. To co, może teraz dla odmiany Valencia powinna pozwać DC za kradzież pomysłu?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

typy dnia
kurs 3.00
Valencia – Atletico Madryt
Zwycięzca meczu
X
kurs 4.40
Monaco – Montpellier
Zwycięzca meczu
2
kurs 1.77
Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt
Liczba goli 3,5
+
kurs 2.09
FC Koeln – Bayern Monachium
Liczba goli 4,0
+
3000PLN
zakład 100 zł
BETFAN