Monaco zdecydowane na wykup. Gelson Martins na stałe w Ligue 1?

24.03.2019

Bardzo szybko Gelson Martins zaaklimatyzował się we francuskiej piłce. Piłkarz zmienił w zimowym oknie transferowym Atletico na Monaco. Dobra gra w Ligue 1 spowodowała, iż klub z Księstwa zamierza wykupić zawodnika z madryckiego zespołu. W całej transakcji może przeszkodzić… Sporting!

Gelson nie mógł odnaleźć się w LaLiga. Przez połowę sezonu, 23-latek rozegrał zaledwie osiem spotkań w lidze, spędzając na murawie tylko 223 minuty. Diego Simeone nie potrafił wyciągnąć z zawodnika umiejętności, jakie pokazywał w Sportingu. W związku z tym, klub zdecydował się na wypożyczenie piłkarza do Monaco.

Cała transakcja przyniosła korzyści wszystkim stronom. Gelson świetnie wpasował się we francuskie warunki, „Czerwono-Biali” otrzymali cennego gracza do składu, natomiast Atletico może zarobić na Portugalczyku całkiem dobre pieniądze. Według ostatnich doniesień mediów, Monaco poważnie rozważa wykup ofensywnego zawodnika po zakończonym sezonie. Klub jest w stanie zaoferować nawet 35 milionów euro.

Na przeszkodzie stanąć może Sporting. Portugalski zespół domaga się odszkodowania od Atletico za utratę piłkarza. Gelson Martins opuścił ekipę z Estádio José Alvalade po zerwaniu kontraktu. Do tej pory sprawa nie została wyjaśniona, dlatego Atletico musi najpierw rozwiązać sporną kwestię. Być może klub z Madrytu zaoferuje Sportingowi Luciano Vietto.

Odbierz darmowy zakład 20 zł