Drugie życie gwiazdy Liverpoolu

01.04.2024

Daniel Agger w przeszłości bronił barw Liverpoolu. Duńczyk dosyć nieoczekiwanie zakończył karierę piłkarską w wieku zaledwie 31 lat. Od tamtej pory nie narzeka na nudę. Jego zajęcia zdecydowanie różnią się od tych, jakie preferują jego koledzy po fachu. Założył między innymi dobrze prosperującą sieć kanalizacji, robi tatuaże.  Spróbował też swoich sił na ławce trenerskiej.

Wczesny koniec kariery

Daniel Agger w 2006 roku dołączył do Liverpoolu z Broendby. W ekipie „The Reds” wystąpił aż w 232 meczach w ciągu dziewięciu lat. Był filarem defensywy przez lata. Załapał się jeszcze na okres Rafy Beniteza, który prowadził „The Reds” w 350 spotkaniach. Wystąpił między innymi w finale Champions League z 2007 roku, gdy Liverpool został pogrążony przez Pippo Inzaghiego. Rok później grał też w półfinale Ligi Mistrzów.

Potem przyszły dużo gorsze czasy Kenny’ego Dalglisha czy Roya Hodgsona, ale pojawił się w gablocie skromny Puchar Ligi Angielskiej. Daniel Agger załapał się jeszcze na fantastyczny sezon w wykonaniu Luisa Suareza (2013/14), który zakończył słynny poślizg Stevena Gerrarda. Następnie w 2014, mimo ofert od innych klubów z Premier League, zdecydował się na powrót do Broendby. Dla reprezentacji Danii rozegrał 75 spotkań. W wieku 31 lat niespodziewanie ogłosił, że kończy przygodę z piłką. Główną przyczyną takiej decyzji były problemy z kolanami oraz plecami. W ostatnich latach kariery rozgrywał mecze na środkach przeciwbólowych, co w konsekwencji uniemożliwiło mu dalszą grę.

Drugie życie gwiazdy Liverpoolu

Duńczyk, jak się okazuje, po odwieszeniu butów na kołku świetnie sobie radzi. Jego zajęcia różnią się diametralnie od tych, jakich podejmują się inni emerytowani piłkarze. Wraz z bratem założył dobrze prosperującą firmę ”KloAgger” zajmującą się systemami kanalizacyjnymi. W 2019 roku inwestycja zanotowała blisko 1,8 miliona euro przychodu. Trzy lata później firma została wykupiona przez ”Recover”.

Jeszcze podczas bronienia barw Liverpoolu słynął ze swojego zamiłowania do tatuaży. Po zakończeniu kariery postanowił rozwijać swoją pasję i sam został tatuażystą w firmie ”Tattoodo”, w którą to również inwestował. Jak sam wspomina, pierwszy tatuaż zrobił sobie w wieku 15 lat na wycieczce szkolnej. Oprócz tego jest właścicielem dwóch barów w Kopenhadze.

Agger w 2021 roku został trenerem drugoligowej duńskiej drużyny HB Koge. Jego asystentem został kolega z reprezentacji narodowej Lars Jacobsen. Właściciele klubu liczyli, że pod przewodnictwem 39-latka uda im się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Były gracz Liverpoolu ostatecznie nie osiągnął celu i zajął kolejno siódme oraz ósme miejsce w lidze. W 2023 roku przestał sprawować funkcje szkoleniowca.

Fot. PressFocus