Były piłkarz Chelsea przekonany – „Nicolas Pepe w następnym sezonie będzie grać w topowym klubie”

01.04.2019

Letnie okno transferowe zapowiada się niezwykle emocjonująco ze względu na różnych piłkarzy. Jednym z nich jest Nicolas Pepe. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej rozgrywa w Lille niesamowity sezon. Nikt nie ma większych wątpliwości, że w następnych rozgrywkach, 23-latek będzie występować już w topowym zespole. Takie zdanie podziela m.in. były piłkarz Chelsea, Jeremie Boga. 

Tylko Kylian Mbappe może poszczycić się większą liczbą bramek w obecnym sezonie Ligue 1. Piłkarz PSG ma na swoim koncie 27 goli. Drugie miejsce w tej klasyfikacji z osiemnastoma trafieniami zajmuje Nicolas Pepe. Iworyjczyk może pochwalić się także dziewięcioma asystami. Żaden inny zawodnik w TOP10 klasyfikacji strzelców, nie ma takiej liczby ostatnich podań.

Niewykluczone, że rozgrywki 2018/2019 są dla Nicolasa ostatnimi w Ligue 1. 23-latkiem interesuje się spora grupa topowych klubów. Jak przyznał Jeremie Boga, kolega Pepe z reprezentacji, piłkarz Lille zmieni zespół w najbliższym czasie – Oczywiście, z takim sezonem, jaki teraz rozgrywa, myślę, że w następnym roku będzie grać w topowym klubie. On musi mieć przekonanie, że podejmuje prawidłową decyzję odnośnie wyboru zespołu. Jestem jednak przekonany, że w następnym sezonie będzie napastnikiem topowej ekipy. 

Liczba kandydatów odnośnie zakontraktowania Nicolasa jest spora. Największym faworytem wydaje się Bayern Monachium. Niemiecki klub wzmocnił już defensywę, kupując Lucasa Hernandeza. Czas na transfer ofensywnego piłkarza. Czy będzie nim Pepe?