Harry Kane przeżył chwile grozy przed meczem z Arsenalem

12.04.2024

Podczas gdy Harry Kane był wraz z Bayernem w drodze do Londynu na mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów z Arsenalem, jego dzieci uczestniczyły w wypadku samochodowym. W zderzeniu furgonetki marki Mercedes z osobowym autem Renault uczestniczyło aż dziewięć osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Harry Kane mógł się przestraszyć

Nieco ponad dobę przed meczem Bayernu z Arsenalem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów doszło do bardzo groźnego incydentu z udziałem dzieci Harry’ego Kane’a. Nieopodal bawarskiej miejscowości Schäftlarn na autostradzie stanowej 2071 doszło do zderzenia Mercedesa z osobowym Renault.

Mercedesem podróżowała trójka dzieci Harry’ego Kane’a, a łącznie w wypadku poszkodowanych było dziewięć osób. Szef ochotniczej straży pożarnej w Hohenschäftlarn mówił, że ”to ogromne szczęście, że nikt nie odniósł większych obrażeń”. Daniel Buck w rozmowie z BBC News dodał, że oba samochody zostały poważnie uszkodzone, a pierwszą rzeczą, którą służby zastały po przybyciu na miejsce zdarzenia, była duża liczba poszkodowanych. Droga musiała zostać zamknięta na ok. dwie godziny, a straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy euro.

Dzięki Bogu, nikt nie odniósł poważnych obrażeń, co zwykle jest typowe dla wypadku samochodowego. Na szczęście, poszkodowani odnieśli drobne obrażenia, takie jak ból szyi, czy głowy. Wszyscy poszkodowani mieli naprawdę ogromne szczęście – mówił Buck.

Dzieci Kane’a – Louis (3 lata), Vivienne (5 lat), Ivy (7 lat) – zostały zabrane do szpitala, a rzecznik piłkarza mówił BBC, że nic im się nie stało: – Dzieciaki mają się dobrze, pojechały do szpitala jedynie na rutynowe badania – powiedział przedstawiciel Kane’a. Najmłodsze dziecko Kane’a, urodzony w sierpniu 2023 roku Henry oraz żona piłkarza Katie, nie znajdowali się w pojeździe.

W czasie wypadku Harry Kane był wraz z zespołem w drodze do Londynu na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Arsenalem. Anglik zachował zimną krew, bowiem mimo otrzymania wstrząsającej informacji zdołał rozegrać dobre zawody przeciwko ”Kanonierom” i strzelił nawet gola z rzutu karnego.

fot. PressFocus