Jan Oblak na dłużej w Atletico? Klub zamierza wynagrodzić bramkarza!
09.04.2019

Trudno wyobrazić sobie obecne Atletico Madryt bez Jana Oblaka. Słoweński bramkarz jest fundamentem drużyny Simeone. Niektórzy eksperci twierdzą, że 26-latek to obecnie najlepszy goalkeeper świata. Z takim stwierdzeniem śmiało można się zgodzić. Nic dziwnego, że klub chciałby zatrzymać piłkarza na dłużej. 

Oblak ponownie rozgrywa wybitny sezon w LaLiga. Słoweniec zachował w trwających rozgrywkach siedemnaście czystych kont. To dzięki niemu, madrycki zespół ma najmniej straconych bramek w lidze. Były bramkarz Benfiki jest dla Los Rojiblancos wręcz bezcenny. Nie zaskakuje zatem fakt, że klub chciałby mieć w swoim zespole piłkarza jak najdłużej.

Jednym ze sposobów, by zrealizować ten cel jest nowy kontrakt. Obecna umowa Oblaka obowiązuje do końca sezonu 2020/2021. Dzięki nowym warunkom, Jan mógłby zostać w Atletico do końca rozgrywek 2021/2022. Dodatkowo sam piłkarz mógłby liczyć na podwyżkę. Według nowych warunków, Słoweniec zarabiały 165 tysięcy funtów tygodniowo. Co najważniejsze dla samego zarządu, klauzula wykupu goalkeepera wzrosłaby z 86 milionów do 129 milionów funtów.

Zmiana tego punktu w kontrakcie ma konkretny cel. W ostatnim letnim oknie transferowym, Oblak był łączony z transferem do Chelsea. Według mediów, “The Blues” byli skłonni wpłacić wymaganą klauzulę. Do transferu ostatecznie nie doszło. Nie oznacza to jednak, że zainteresowanie piłkarzem zmalało. Jana Oblaka przymierzano m.in. do Manchesteru United czy PSG.

Odbierz darmowy zakład 20 zł