AC Milan ponownie w tarapatach. W roli głównej oczywiście FFP

10.04.2019

Trudno wskazać innych klub w Europie, który ma podobne problemy z finansowym fair play, jakie ma AC Milan. Włoski zespół jeszcze nie tak dawno walczyć o mniejszą karę odnośnie wcześniejszych wykroczeń. W środę pojawiły się nowe oskarżenia. Sprawę zbada CFCB ( organ klubowej kontroli finansowej). 

Przypomnijmy wcześniejsze wydarzenia. Milan był zagrożony wykluczeniem z Ligi Europy w obecnym sezonie, ze względu na złamanie zasad FFP. Klub z Mediolanu odwołał się do Sportowego Sądu Arbitrażowego, który zmniejszył karę. Zespół z Serie A otrzymał jednak ostrzeżenie odnośnie swoich kolejnych decyzji. Jeśli drużyna nie spełni wymogów odnośnie rentowności do czerwca 2021 roku, to klub zostanie wykluczony z europejskich rozgrywek w dwóch sezonach (2022/2023 oraz 2023/2024).

W środę, UEFA poinformowała o rozpoczętym śledztwie przez CFCB w sprawie nieprzestrzegania zasad FFP w ciągu ostatnich trzech lat – Izba śledcza UEFA przekazała dziś decyzję o skierowaniu sprawy zespołu AC Milan do izby orzekającej CFCB. Powodem takiej decyzji jest brak spełnienia progu rentowności w obecnym sezonie oraz wcześniejszych latach. 

Tym razem, drużyna z Mediolanu może mieć mniej szczęścia. Komunikat UEFA zaznaczył bowiem również, że sprawa nie dotyczy apelacji klubu z grudnia zeszłego roku.

Odbierz darmowy zakład 20 zł