Zapowiedź 17. kolejki ORLEN Ekstraligi

20.04.2024

W nadchodzący weekend czekają nas emocje związane z 17. kolejką ORLEN Ekstraligi piłkarek. Piłkarki GKS Katowice walczyć będą o zachowanie prowadzenia w tabeli ORLEN Ekstraligi, a zawodniczki Pogoni Szczecin – o przełamanie fatalnej formy i powrót na zwycięski szlak. Czy i tym razem będziemy świadkami sensacji, jak przed tygodniem?

GÓRNIK ŁĘCZNA – UKS SMS ŁÓDŹ 1:1

Jeszcze przed weekendem rozegrano awansem pierwsze ze spotkań 17. kolejki. Piłkarki Górnika Łęczna podjęły na własnym stadionie UKS SMS Łódź, który szykuje się do nadchodzącego półfinału ORLEN Pucharu Polski. Julia Piętakiewicz dała prowadzenie gospodyniom już w 16. minucie. W drugiej połowie odpowiedziała Magdalena Dąbrowska. Zdaje się, że remis jest w tym przypadku wynikiem, który nie zadowala żadnej z ekip. Górnik pozostaje wciąż poza ścisłą czołówką ligi, SMS może natomiast stracić trzecie miejsce w tabeli.

ŚLĄSK WROCŁAW – REKORD BIELSKO-BIAŁA (20.04, 12:00)

Seria zwycięstw Śląska Wrocław została niespodziewanie przerwana przed tygodniem przez piłkarki Pogoni Tczew. Teraz ekipa ze stolicy Dolnego Śląska będzie chciała powrócić na odpowiednie tory. W najbliższym czasie będzie musiała sobie jednak radzić bez kontuzjowanej Kamili Czudeckiej. Jak spisze się w sobotnim starciu z Rekordem Bielsko-Biała? Z pewnością wystąpi w nim w roli faworyta. Rekord przegrał ostatnie trzy mecze i jest zaledwie cztery punkty nad strefą spadkową.

UJ KRAKÓW – AP ORLEN GDAŃSK (20.04, 13:00)

Identyczną liczbę punktów co Rekord uzbierały piłkarki UJ Kraków i także znajdują się tuż nad czerwoną strefą. One z kolei w sobotę zmierzą się z będącym w świetnej formie AP ORLEN Gdańsk. Drużyna gości udaje się na południe Polski w jasnym celu: po słabszym początku rundy, ostatnio powróciła do ścisłej czołówki, a teraz może wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli. Ostatnie trzy wygrane z rzędu (m.in. 4:1 z Pogonią Tczew i 4:1 z Rekordem Bielsko-Biała) napawają optymizmem. Szczególnie, że gdańszczanki coraz lepiej radzą sobie ze strzelaniem goli.

GKS KATOWICE – POGOŃ TCZEW (20.04, 13:00)

„GieKSa” została ostatnio samodzielnym liderem ORLEN Ekstraligi. Teraz czeka ją walka o to, by nie stracić tej pozycji. W sobotę mecz o trudności średniozaawansowanej. Pogoń Tczew potrafi sprawiać niespodzianki, o czym przekonał się przed tygodniem Śląsk Wrocław. Wcześniej jednak drużyna ta długo pozostawała bez zwycięstwa. Oczywistymi faworytkami będą katowiczanki.

CZARNI SOSNOWIEC – MEDYK KONIN (20.04, 14:30)

Piłkarki Czarnych Sosnowiec włączają się w grę o medale. W rundzie wiosennej nie przegrywają (trzy wygrane i dwa remisy) i trudno zakładać, by „wtopę” zaliczyły akurat w sobotnie popołudnie. Na korzyść Medyka mogą działać wspomnienia. Jesienią, w meczu u siebie, piłkarki z Konina sprawiły sensację i wygrały z Czarnymi 2:0. Od tego czasu w Sosnowcu wiele się jednak zmieniło. Teraz Czarne są zdecydowanie na fali.

STOMILANKI OLSZTYN – POGOŃ SZCZECIN (21.04, 13:00)

Pogoń Szczecin długo pozostawała niepokonana w lidze, jednak gdy przydarzyły jej się porażki, to trzy z rzędu. Sensacja jesieni straciła już pozycję lidera. Niedzielne starcie ze Stomilankami ma być czymś w rodzaju wytchnienia. Będące czerwoną latarnią ligi piłkarki z Olsztyna ostatnio zadziwiły jednak wszystkich, ogrywając Górnik. I choć zajmują ostatnią lokatę i teoretycznie w niedzielę będą na przegranej pozycji, to mają delikatną dawkę dobrej energii.

Rozgrywki ORLEN Ekstraligi kobiet – tabela przed 17. kolejką:
1. GKS Katowice – 38 pkt (bramki: 36-13)
2. Pogoń Szczecin – 35 pkt (bramki: 43-14)
3. UKS SMS Łódź – 31 pkt (bramki: 39-17)
4. AP ORLEN Gdańsk – 29 pkt (bramki: 25-17)
5. Czarni Sosnowiec – 28 pkt (bramki: 32-18)
6. Śląsk Wrocław – 26 pkt (bramki: 34-26)
7. Górnik Łęczna – 24 pkt (bramki: 26-24)
8. Pogoń Tczew – 20 pkt (bramki: 24-44)
9. UJ Kraków – 14 pkt (bramki: 20-32)
10. Rekord Bielsko-Biała – 14 pkt (bramki: 18-27)
11. Medyk Konin – 10 pkt (bramki: 14-43)
12. Stomilanki Olsztyn – 7 pkt (bramki: 9-45)

ORLEN Ekstraliga kobiet – najlepsze strzelczynie:
12 goli – Natalia Oleszkiewicz (Pogoń Szczecin)
10 goli – Magdalena Sobal (Pogoń Tczew), Anna Zapała (UJ Kraków)
9 goli – Marcelina Buś (Śląsk Wrocław), Karolina Majda (UKS SMS Łódź)
7 goli – Jayle Crim (Pogoń Szczecin), Julia Gutowska (Rekord Bielsko-Biała), Aleksandra Posiewka (Górnik Łęczna)

Materiał powstał we współpracy z ORLEN