Afera w Czarnogórze. Piłkarz ustawił wynik meczu?

20.04.2024

Niemała afera miała miejsce w lidze czarnogórskiej. Wiele wskazuje na to, że jeden z zawodników dopuścił się ustawiania wyniku spotkania. Obrońca FK Mladost Zvonko Ceklić, po przeanalizowaniu jego niewytłumaczalnego zachowania, został zawieszony na 18 miesięcy.

Afera w lidze czarnogórskiej

W lutym odbył się mecz ligowy pomiędzy FK Mladost a FK Decic Tuzi. W podstawowym składzie wybiegł rzadko meldujący się w obecnym sezonie na boisku Zvonko Ceklić. Drużyna przyjezdna wygrała spotkanie 3:0, jednak sporo zamieszania wywołała sytuacja jeszcze z pierwszej połowy, która miała miejsce tuż przed przerwą. Jeden z piłkarzy Decic Tuzi otrzymał piłkę w polu karnym, po czym odwrócił się z futbolówką i wypracował sobie okazję do strzału, dzięki czemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Całą sytuacja odbiła się szerokim echem, ponieważ wspomniany wcześniej Ceklić w momencie oddawania strzału przez swojego przeciwnika stał bardzo blisko niego, jednak postanowił odskoczyć od piłki, a dodatkowo jeszcze podniósł do góry nogę, dając tym samym futbolówce otwartą drogę do bramki. Obrońca takim zachowaniem wprowadził swoich kolegów w zdumienie. Jeszcze w trakcie meczu względem niego wyciągnięto konsekwencje, bowiem został ściągnięty z boiska już w przerwie. Na tym jednak sprawa nie ucichła.

W kontrowersyjnym zachowaniu 25-latka doszukano się możliwego powiązania w ustawianiu wyników. Śledztwo w tej sprawie trwało aż do teraz, a władze ligi zdecydowały się zawiesić Zvonko Ceklicia na 18 miesięcy. Oznacza to, że wróci on do gry dopiero w sierpniu 2025 roku. Jak na razie nie wiadomo, czy zawodnik spotka się z jeszcze poważniejszymi konsekwencjami.

Zvonko Ceklić nie rozegrał w obecnym sezonie wiele minut na boisku. Wypożyczony z Buducnost Podgoricy 25-latek wystąpił w zaledwie pięciu meczach ligowych. I nie poprawi on już swoich statystyk, ponieważ względem niego zostały wyciągnięte konsekwencje i tym samym jego sezon dobiegł końca.