Brazylia lepsza od Serbii. Kostaryka kończy mundial z punktem

27.06.2018
Ostatnia aktualizacja 12 lipca, 2018 o 16:58

Szwajcaria zremisowała z Kostaryką 2:2, a Brazylia pokonała Serbię 2:0 w ostatniej kolejce grupy E mistrzostw świata w Rosji. Do 1/8 finału awansowali Helweci i „Canarinhos”.

To był najlepszy mecz Brazylii podczas mistrzostw. Serbowie co prawda stworzyli kilka sytuacji, ale byli zespołem zdecydowanie gorszym, który nie miał większych szans na końcowy sukces. A tylko wywalczenie trzech punktów, lub wysoka wygrana Kostaryki w drugim spotkaniu, daałyby serbskiej drużynie awans z grupy.

Do przerwy padła jedna bramka, jej autorem był zawodnik Barcelony – Paulinho, który po podaniu od Coutinho znalazł się w sytuacji sam na sam z Vladimirem Stojkovicem. W drugiej połowie Serbowie zaatakowali i przez kilka minut nękali defensywę rywala. Gola nie strzelili, a dali sobie wbić drugiego. Po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego, Thiago Silva uderzeniem głową podwyższył na 2:0. To był już koniec emocji. Serbowie pogodzili się z porażką, a „Canarinhos” marnowali kolejne okazje.

W drugim spotkaniu Szwajcaria grała z Kostaryką, która już wcześniej straciła szansę na wyjście z grupy. Mecz zakończył się remisem 2:2, a druga bramka dla Kostaryki padła w kuriozalnych okolicznościach. Wykonujący rzut karny Bryan Ruiz trafił w poprzeczkę. Piłka odbiła się od pleców bramkarza Yanna Sommera i wpadła do siatki.

Serbia – Brazylia 0:2 (0:1)

0:1 Paulinho (36)

0:2 Thiago Silva (68)

Serbia: Stojkovic – Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Kolarov – Tadic, Matic, Ljajic (75, Zivkovic), Milinkovic-Savic, Kostic (82, Radonjic) – Mitrovic (89, Jovic).

Brazylia: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (10, Filipe Luis) – Paulinho (66, Fernandinho), Casemiro, Philippe Coutinho (80, Renato Augusto) – Willian, Gabriel Jesus, Neymar.

Żółte kartki: Ljajic, Matic, Mitrovic.

Sędzia: Alireza Faghani (Iran).

Widzów: 44190.