Dariusz Dudek zrezygnował z prowadzenia Zagłębia Sosnowiec
08.10.2018

W niedzielę Dariusz Dźwigała rozstał się z Wisłą Płock, a w poniedziałek Dariusz Dudek z Zagłębiem Sosnowiec. 43-letni szkoleniowiec po porażce 1:4 z Lechią Gdańsk zrezygnował z prowadzenia beniaminka ekstraklasy. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone w tym tygodniu.

W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili siedem punktów. W tabeli zajmują przedostanie miejsce. W poniedziałek z pracy w klubie zrezygnował trener Dariusz Dudek. – W zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji. Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle – powiedział cytowany przez oficjalną stronę Zagłębia prezes Marcin Jaroszewski.

Szkoleniowiec prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku. W poprzednim sezonie wywalczył z klubem awans do ekstraklasy. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone w tym tygodniu.

Komentarze

typy dnia
kurs 3.3
Ekstraklasa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
X
kurs 2.10
Ekstraklasa
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (I połowa)
X
kurs 2.04
I liga
Stal Mielec - GKS Katowice (Stal strzeli w I połowie)
+
kurs 1.73
Bundesliga
Eintracht - Fortuna (Eintracht powyżej 1,5 gola)
+
kurs 1.86
La Liga
Celta - Alaves
X2
kurs 3.50
I liga
Garbarnia - Termalica (Termalica wygra jednym golem)
2