Aitana Bonmati doczeka się serialu dokumentalnego

Napisane przez Marcin Ziółkowski, 29 października 2024
Aitana Bonmati złota piłka 2024

Aitana Bonmati pod koniec października odebrała Złotą Piłkę dla najlepszej piłkarki świata. Ten zaszczyt dotknął ją po raz drugi w karierze i drugi z rzędu. To także czwarte takie wyróżnienie z rzędu dla kobiecej sekcji „Dumy Katalonii” z kolei, bowiem przed Bonmati, dwie takie statuetki zgarnęła Alexia Putellas. Teraz pomocniczka doczeka się dokumentu o sobie – pierwsze sceny nagrywane były przy okazji rozdania nagród w Paryżu.

Aitana Bonmati doczeka się dokumentu

Piłkarka grająca w środku pola, nazwana nawet przez Pepa Guardiolę „żeńskim Iniestą”, ma swój iście gwiezdny czas. Po potrójnej koronie z klubem, wygranym mistrzostwie świata oraz Lidze Narodów z Hiszpanią, stała się także kobiecą twarzą EA Sports FC – popularnej gry piłkarskiej. Adidas wypuścił specjalną linię obuwia z okazji jej drugiego triumfu w plebiscycie „France Football”.

Teraz to ona „przejęła pałeczkę” choćby po Alex Morgan, która zakończyła niedawno karierę piłkarską. Jako pierwsza piłkarka w historii zdobyła prestiżową sportową nagrodę Laureusa w kategorii Kobieta Sportu Roku. Teraz przyszedł czas na realizację serialu dokumentalnego. Wszystko po to, aby zwiększyć rozpoznawalność piłki kobiecej i przede wszystkim – samej zawodniczki. Takie informacje podaje portal „Relevo”.

Serial jest już w produkcji. Odpowiada za nią firma założona przez amerykańskiego futbolistę Toma Brady’ego, Religion of Sports. Jest to ta sama firma, która produkuje dokumenty o sportowcach, choćby z udziałem wielkich mistrzyń sportu jak Simone Biles i Serena Williams. Nie wiadomo jeszcze kiedy doczekamy się emisji.

Pomocniczka jest bardzo „wybredna” co do współprac i jak to się mówi – byle czego nie bierze. Świadomie dobierane mają bowiem odzwierciedlać jej osobowość – jest ona choćby osobą, która stawia na zaufanie długoterminowo. Odrzucała już mnóstwo propozycji, z którymi nie czuła się komfortowo, a te które zawiera – są zgodne z jej osobistymi ideałami, zawsze mając na uwadze zaangażowanie społeczne. Stąd choćby współpraca z Fundacją Barca czy UNHCR (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców).

Kobieca Barcelona na topie

Po odebraniu statuetki Bonmati wygłosiła swoją mowę po katalońsku. Nie spodobało się to za bardzo w środowisku hiszpańskim. Wyjaśniła ona jednak, że to „język, który wyraża się na co dzień i chciała nadać mu wartości, tak aby dostał rozpoznawalność na poziomie europejskim”. Bonmati to jedna z najlepszych piłkarek świata ostatnich lat. Piłkarka od początku kariery związana z „Blaugraną” podpisała we wrześniu nową umowę z Barceloną, nowy dokument ważny jest do końca czerwca 2028 roku i oznacza, że stała się najlepiej zarabiającą piłkarką na świecie.

Na mecze żeńskiej drużyny Barcelony przychodzi ponad 4000 osób. Futbol kobiet cieszy się zatem sporą popularnością. Fani na mogącym pomieścić 6000 osób Estadi Johan Cruyff oglądają na co dzień także Ewę Pajor. Nawet mecz ze słabiutką Granadą, który zakończył się pogromem 10:1 obejrzało 4400 ludzi. Derby z Espanyolem (7:1) zgromadziły za to blisko 5200 osób. Chce się grać i strzelać przy takiej frekwencji. Piłkarki „Barcy” także są globalnie rozpoznawalne.

Fot. PressFocus

Futbolowy romantyk, z Milanem wierny po porażce, a zdziwiony po zwycięstwie. Spokrewniony z synem koleżanki Twojej matki. To ten typ człowieka, który w aplikacji z wynikami na żywo ma gwiazdkę przy drużynie z Tajlandii czy Indonezji. Napędzany benzyną miłośnik ofensywnego futbolu Hansiego Flicka.

Promocja na Szczęsnego