Bayern Monachium: Dłuższa przerwa Benjamina Pavarda?

28.07.2020

„L’Equipe” podało informację, że przerwa spowodowana urazem Benjamina Pavarda wyniesie od 4 do 6 tygodni. Zawodnik odniósł kontuzję na treningu Bayernu Monachium.

Pierwsze doniesienia mówiły tylko o trzech tygodniach, lecz wspomniany francuski dziennik sportowy poinformował, że przerwa piłkarza ma wynieść około 4-6 tygodni. Scenariusz ten oznaczałby, że Pavard nie wystąpiłby już w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Kim go zastąpią?

Na ten moment ciężko przypuszczać, kto może występować na pozycji Francuza. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem są opcję związane z przesunięciem Joshuy Kimmicha na prawą obronę lub umieszczenie tam Álvaro Odriozoli. Pavard nie pojawił się na murawie tylko w dwóch spotkaniach tego sezonu. We wszystkich rozgrywkach zdobył cztery bramki oraz zanotował siedem asyst.

Liga Mistrzów

Klub ze stolicy Bawarii ma jeszcze do rozegrania rewanżowe spotkanie w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea. Mecz wydaje się formalnością, ponieważ w pierwszej potyczce tych drużyn Bayern wygrał na wyjeździe aż 3:0. W kolejnej rundzie zespół prowadzony przez Hansiego Flicka trafiłby na kogoś z pary Barcelona/Napoli.