Puchar Polski: pewny awans Lecha Poznań. Dwie bramki stopera

15.08.2020

Lech Poznań bez większych problemów awansował do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski. Piłkarze Dariusza Żurawia pokonali na wyjeździe Odrę Opole 3:1.

Niespodziewanym bohaterem starcia został Lubomir Satka. Słowak zdobył dla „Kolejorza” dwie bramki.

Przebieg meczu

Słowacki obrońca zdobył dwie pierwsze bramki dla Lecha. Najpierw wpisał się na listę strzelców w 14. minucie, wprowadzając względny spokój w szeregach swojego zespołu w początkowej fazie spotkania. Satka podwyższył prowadzenie „Kolejorza” w 78. minucie, znacznie przybliżając swój zespół do awansu na około kwadrans przed końcem spotkania. Dziesięć minut później trzecią bramkę dla gości zdobył Filip Szymczak. Dla 18-letniego napastnika był to pierwszy gol w dorosłej drużynie Lecha Poznań. Nastolatek ledwie osiem minut wcześniej pojawił się na boisku. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Odry Opole zdobył Sebastian Bonecki.

Odra Opole – Lech Poznań 1:3 (0:1)

0:1 – Lubomir Satka 14′

0:2 – Lubomir Satka 78′

0:3 – Filip Szymczak 88′

1:3 – Sebastian Bonecki 92′

Odra Opole: Sapielak – Szrek, Żemło, Kamiński, Matuszewski, Janus (60′ Mikinić), Niziołek (83′ Winiarczyk), Trojak (83′ Czajkowski), Bonecki, Gancarczyk (73′ Nowak), Czapliński (60′ Skrzypczak)

Lech Poznań: Bednarek – Gumny (61′ Czerwiński), Satka, Crnomarković, Puchacz, Kamiński (61′ Skóraś), Moder, Tiba (77′ Muhar), Jóźwiak, Ramirez (61′ Marchwiński), Ishak (80′ Szymczak)