Rudiger oskarżony o powiązania z terroryzmem. Szybka reakcja Niemca
Antonio Rudiger został oskarżony przez Juliana Reichelta o bliskie stosunki z islamską organizacją terrorystyczną. Reprezentant Niemiec wraz z DFB nie zgadzają się z zarzutami. Zareagowali błyskawicznie i podjęli przeciwko byłemu redaktorowi ”Bilda” odpowiednie kroki prawne.
Rudiger poważnie oskarżony
Muzułmanie od 10 marca do 9 kwietnia obchodzą Ramadan. W tym czasie obowiązuje ich ścisły post. Nie mogą jeść ani pić od świtu do zachodu słońca. Jednym z wyznawców islamu jest Antonio Rudiger. Za pomocą swoich mediów społecznościowych opublikował zdjęcie, na którym znajduje się na macie modlitewnej ubrany w białą szatę. Dodatkowo wskazuje palcem prawej ręki w górę.
To właśnie ten gest stał się obiektem sporu między reprezentantem Niemiec a byłym redaktorem ”Bilda”. Julian Reichelt zasugerował, że wspomniany wcześniej gest jest używany od dwóch dekad przez islamskich terrorystów jako ich pozdrowienie, a Rudiger tym samym przyczynia się do rozpowszechniania ich wizerunku.
Soeben habe ich aus den Medien erfahren, dass Antonio Rüdiger und der DFB mich angezeigt haben, weil ich hier darauf aufmerksam gemacht habe, dass Rüdiger auf einem Instagram-Post den Gruß der Islamisten zeigt. Diese Geste ist in den letzten zwei Jahrzehnten von Terroristen… pic.twitter.com/6fX1GYN4VR
— Julian Reichelt (@jreichelt) March 25, 2024
Rudiger broni swojego wizerunku
Wpis Juliana Reichelta bardzo nie spodobał się Antonio Rudigerowi. Obrońca poczuł się oczerniony i złożył zawiadomienie do berlińskiej prokuratury. Niemiecki Związek Piłki Nożnej także nie pozostał w tej kwestii obojętny i również złożył skargę do Centralnego Biura ds. Zwalczania Przestępczości Internetowej.
Zapytany o całą sytuację Rudiger nie chciał jej komentować. Jego prawnicy powiedzieli, że interpretowanie tego gestu jako islamistycznego pozdrowienia jest ”błędne, skrócone i celowo polaryzujące. Jest to tzw. ”gest tawheed”, który zasadniczo oznacza: „Nie ma boga prócz Allaha”. Ma on zastosowanie niezależnie od faktu, że grupy islamistyczne przywłaszczają sobie ten symbol i wykorzystują go do własnych celów. Jednak w niektórych kontekstach może to być postrzegane jako przejaw radykalizacji salafickiej lub islamistycznej, gdy aktorzy świadomie wykorzystują tę dwuznaczność.
Fot. PressFocus