Będzie wielki powrót? Juan Mata blisko ponownej gry w La Liga
26.04.2019

Manchester United po początkowym, dobrym okresie pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera, delikatnie mówiąc – znów nie zachwyca. Już teraz wiemy, że kadrę latem najprawdopodobniej czekają spore przetasowania. Jednym z zawodników, którzy opuszczą Manchester, będzie Juan Mata.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Hiszpan, który został “Czerwonym Diablem” na początku 2014 roku, nigdy nie był w swojej drużynie pierwszoplanową postacią. Miewał świetne mecze, zdobywał ważne i piękne bramki, jednak nie został taką gwiazdą, jaką był w Chelsea. Od jakiegoś czasu wiemy, że klub nie przedłuży Hiszpanowi kontraktu, który wygasa wraz z końcem czerwca.

Biorąc pod uwagę skalę możliwości 30-latka, powalczyć mogą o niego naprawdę mocne kluby. Do tej pory nie słyszeliśmy zbyt wielu spekulacji na ten temat, ale wydaje się, że właśnie mamy pierwszą, poważną kandydaturę.

Jak donosi “Sport”, na prowadzenie o podpis pomocnika wysunęło się… Atletico Madryt. W drużynie Diego Simeone może dojść latem do kilku osłabień, a zawodnik tak doświadczony i tak uniwersalny jak Mata, z pewnością byłby dla niej wartością dodaną. Biorąc pod uwagę, że niedawno ojciec, a zarazem agent Juana mówił, że ten może w sezonie 2019/2020 wrócić do Hiszpanii, jest to dość prawdopodobny ruch.

Juan Mata podczas pięciu lat na Old Trafford, wystąpił w 216 meczach. Zdobył w nich 44 bramki i zaliczył 37 asyst.

Odbierz darmowy zakład 20 zł