Polska Policja zwycięska w towarzyskim turnieju

14.05.2024

W miniony weekend polska reprezentacja policjantów wystąpiła w 23. Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. Františka Slodičàka. Nasi mundurowi wygrali ten turniej. Polscy funkcjonariusze zostali zaproszeni do wzięcia udziału w imprezie przez Słowacką Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz słowacką Policję.

Polska Policja zwycięska w towarzyskim turnieju

Oto malowniczo położona miejscowość, w której to reprezentacja Polskiej Policji zagrała w turnieju. Znajduje się tam XIII-wieczny zamek. Obecnie częściowo jest trwałą ruiną, częściowo go odbudowano. Na zamku jest udostępniona kopia aktu zastawu spiskiego. W zachowanych pomieszczeniach mamy muzeum. W kaplicy zamkowej jest stała wystawa kopii polskich klejnotów koronacyjnych.

Coroczny turniej miał na celu uczczenie pamięci słowackiego policjanta Frantiska Slodicaka. Przy okazji mundurowi mieli okazję aby nawiązać kontakty z policjantami innych narodowości czy lepiej zintegrować się we własnym gronie. W finale drużyna policjantów znad Wisły rozgromiła reprezentację gospodarzy aż 5:0. Był to prawdziwy koncert w wykonaniu naszych mundurowych. Polska Policja musiała kilka spotkań wygrać, żeby sięgnąć po trofeum – najpierw w fazie grupowej, później w ćwierćfinale, półfinale i wreszcie w finale. Warto także dodać, że był to debiut biało-czerwonych na tym turnieju i od razu w efektowym stylu go wygrali. Co ciekawe, puchar (niczym na mundialu) po trzykrotnym zwycięstwie może trafić na stałe do gabloty w Komendzie Głównej Policji.

Kadrę Polskiej Policji prowadził na turnieju Andrzej Kuczyński. „Pułkownik”, jak nazwano Kuczyńskiego parę lat temu, był koordynatorem Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. Brał udział podczas misji w Kosowie, gdzie został ranny. Po pewnym czasie został znów ranny podczas akcji policji w Magdalence.

Skład Polskiej Policji podczas zwycięskiego turnieju w Starej Lubowni przedstawiał się następująco:

Michał Chrabąszcz, Łukasz Krakowczyk, Michał Majda, Maciej Kolasa (KWP Katowice), Kamil Pilch (KWP Rzeszów), Piotr Nowak (KWP Kielce), Mateusz Wronecki (KWP Poznań), Rafał Wojciechowski (KWP Radom), Arkadiusz Zalewski (KSP), Mateusz Orzechowski (KWP Kraków), Sebastian Supranionek (KWP we Wrocławiu).

Fot. Policja