W końcu dobry transfer? Manchester United ściągnął hiszpańskie “złote dziecko”
24.06.2019

Manchester United od kilku lat próbuje wrócić na piłkarski szczyt, próbuje także ściągać zawodników, którzy w tym pomogą. Wiele (o ile nie większość) zakupów okazuje się jednak nietrafiona i próżno szukać kogoś, kto w Manchesterze naprawdę wskoczył na najwyższy poziom.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Wielomilionowe transfery nie do końca się sprawdzają, podobnie jak kosmicznie opłacani zawodnicy. Kto wie, czy nie lepszym rozwiązaniem byłyby ruchy, jakim Manchester United właśnie się popisał. Do klubu z Old Trafford według angielskich źródeł trafi niedługo… Mateo Mejia.

Hiszpan będzie kosztował “Czerwone Diabły” ok. 600 tysięcy funtów. Zapytacie, dlaczego tak mało? Otóż Mejia ma dopiero 16 lat i na razie trafi do akademii United, w której będzie przystosowywał się do angielskiej piłki i spróbuje udowodnić swoją wartość. Jeśli sobie poradzi, kto wie, czy za 2-3 lata nie zacznie dostawać szans w pierwszej drużynie.

Mateo Mejia nazywany jest “klejnotem Saragossy”, bo to właśnie w klubie z tego miasta występował do tej pory. Bramkostrzelny skrzydłowy w ostatnim roku zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów, a najbardziej przekonujący okazał się Manchester United.

Wciąż przebudowywany klub potrzebuje oczywiście dużych transferów “na już”, jednak patrząc na ostatnie lata na Old Trafford, w dłuższej perspektywie lepsze efekty mogłyby dać właśnie takie “młode perełki”, uprzednio wprowadzone do klubu i odpowiednio ukształtowane.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO