Ajax znalazł następcę De Ligta? Wielki talent wybrał Eredivisie
02.07.2019

Zaczęło się od De Jonga, niedługo oficjalnie potwierdzi się w przypadku De Ligta, a w kolejce wciąż są m.in. Neres czy Ziyech. Wielkie gwiazdy trzeba zastępować, ale wydaje się, że Amsterdamczycy mają jeden problem z głowy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Ajax tego lata zmaga się z problemem, który spotyka wiele drużyn po odniesieniu sukcesu. Chętni na wypromowanych zawodników pchają się drzwiami i oknami, rozkupując najważniejszych zawodników. Z jednej strony ma to swoje plusy, bo do klubowej kasy wpływają ogromne kwoty, jednak “ubytki” trzeba rozsądnie uzupełnić.

Kilka miesięcy temu w klubie mówiło się, że następca Frenkiego de Jonga jest już przygotowany, a w szkółce wielu zawodników czeka na swoją szansę. Najwidoczniej nie dotyczy to defensywy, w której szykuje się przyszłościowe wzmocnienie. Jak informuje Mike Verweij, Ajax jest bardzo bliski pozyskania Edsona Alvareza za 15 milionów euro.

21-letni Meksykanin grał do tej pory w rodzimej CF America, a jego świetne występy nie umknęły europejskim skautom. Reprezentantem Meksyku mocno interesuje się także m.in. Wolverhampton, jednak wszechstronny stoper miałby preferować stopniowy rozwój i przenosiny właśnie do Holandii. Czy Ajax stworzy kolejną wielką gwiazdę?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO