Manchester United coraz bliżej transferu defensora. Piłkarz zdecydował o odejściu

14.07.2019

Twarde żądania Leicester sprawiły, że Manchester United jest zmuszony do wydania ponad 75 milionów funtów na transfer Harry’ego Maguire’a. Czy ten transfer po ponad roku spekulacji w końcu dojdzie do skutku?

Już dwanaście miesięcy temu reprezentant Anglii był mocno namawiany przez Jose Mourinho, który za wszelką cenę pragnął wzmocnić swoją defensywę. Wówczas do „Lisów” wpływały kolejne oferty, ale sam piłkarz nie wykonał żadnego ruchu. Teraz 26-latek stanowczo przekazał menedżerowi klubu o chęci swojego odejścia. Harry jest przekonany, że po dwóch udanych sezonach przyszedł czas na zmianę otoczenia i grę w lepszym klubie.

Maguire poinformował o swojej decyzji Rodgersa oraz resztę drużyny podczas zgrupowania we Francji. Obrońca ma nadzieję, że takie postawienie sprawy ułatwi negocjacje między dwoma klubami. Leicester do tej pory nie wykazywało skłonności do sprzedaży swojego asa, ale teraz nie mają zamiaru stawać mu na drodze.

Po sfinalizowaniu te transakcji Rodgers z pewnością otrzymałby spore fundusze na zakontraktowanie następców Anglika, a największymi celami uznano Jamesa Tarkowskiego i Lewisa Dunka.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!