Jose Mourinho odesłany na trybuny. Fenerbahce zremisowało z Manchesterem United

24.10.2024

Manchester United cały czas nie może znaleźć recepty na zwycięstwo w Lidze Europy. „Czerwone Diabły” zremisowały z Fenerbahce 1:1 i ich sytuacja w tabeli wygląda coraz gorzej. Emocji na wodzy nie utrzymał Jose Mourinho, który za protesty względem sędziego otrzymał czerwoną kartkę i musiał dokończyć mecz z pozycji trybun.

Mourinho cały czas wierzy w sukces z Manchesterem United

W czwartkowy wieczór ponownie skrzyżowały się losy Jose Mourinho i Manchesteru United. Portugalczyk trenował „Czerwone Diabły” w latach 2016-2018. W tym czasie poprowadził zespół do zwycięstwa w Lidze Europy oraz w Superpucharze Anglii. Nie udało mu się jednak wygrać mistrzostwa Premier League. Mourinho uważa mimo wszystko, że drugie miejsce w sezonie 2017/18 jest jego jednym z największych osiągnięć w karierze.

Przed meczem z United w żartobliwy sposób zasugerował, że nie wszystko stracone i cały czas ma szanse wygrać Premier League z „Czerwonymi Diabłami”. Wszystko przez rozprawę w sprawie 115 zarzutów przeciwko Manchesterowi City, którzy w ówczesnych rozgrywkach zdobyli tytuł. „Obywatele” zostali oskarżeni o wielokrotne złamanie zasad finansowego fair play oraz późniejsze utrudnianie komplementacji dokumentów w okresie dziewięciu lat od 2009 do 2018 roku.

Starcie w Stambule nie zapowiadało się łatwo dla United. Anglicy spisują się poniżej oczekiwań w obecnym sezonie. W Lidze Europy nie zdołali jeszcze wygrać i mają na swoim koncie zaledwie dwa punkty. Fenerbahce z kolei gra  nieco lepiej. Wcześniej zdołali wygrać oraz zremisować. Tureckie boiska nie są nigdy łatwym terenem nawet dla najlepszych drużyn w Europie, co dodatkowo podgrzewało atmosferę przed spotkaniem. W końcu Manchester United nie poradził sobie rok temu z Galatasaray. Od pierwszej minuty w hicie Ligi Europy zagrał oczywiście reprezentant Polski – Sebastian Szymański.

Pierwsza połowa na korzyść United

Manchester United wyszedł na prowadzenie w 15. minucie. Joshua Zirkzee wyłożył piłkę świetnie nabiegającemu w pole karne Christianowi Eriksenowi. Duńczyk miał sporo wolnej przestrzeni i precyzyjnym strzałem wykończył akcję, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Zaczął ostatnio częściej trafiać do siatki – dwa gole z Barnsley, bramka z Twente, później też trafienie dla Danii w Lidze Narodów. Nie przyzwyczaił do takiej skuteczności.

W 21. minucie „Czerwone Diabły” wyszły z kontrą. Marcus Rashford wpadł w pole karne, przedryblował dwóch przeciwników i mało brakowało, a zdobyłby bramkę na 2:0. Źle jednak dokręcił piłkę, która przeleciała minimalnie obok słupka. Chwilę przed końcem pierwszej odsłony Andre Onana uratował skórę gościom. Zaliczył kapitalną podwójną interwencję. Youssef En Nesyri najpierw oddał strzał głową po dośrodkowaniu, a następnie Kameruńczyk wybronił jeszcze jego dobitkę. Jose Mourinho nie mógł uwierzyć podczas tej sytuacji.

Fenerbahce wyrównało i czerwona kartka Mourinho

Na samym początku drugiej odsłony Youssef En Nesyri zrehabilitował się za swoje wcześniejsze niewykorzystane sytuacje. Tym razem pewnie wykończył dośrodkowanie Allana Saint-Maximina. Marokański napastnik nie dał się upilnować Victorowi Lindelofowi i Lisandro Martinezowi, doprowadzając strzałem głową do remisu 1:1.

W 56. minucie Bright Osayi-Samuel po starciu z przeciwnikiem upadł w polu karnym. Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia nie podzielał tej opinii i nie przyznał jedenastki. Jose Mourinho nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i nie szczędził słów pod jego adresem. Za swoje zachowanie otrzymał czerwoną kartkę i musiał oglądać resztę meczu z trybun.

W samej końcówce kontuzji nabawił się Antony. Brazylijczyk początkowo sygnalizował sztabowi szkoleniowemu Manchesteru United, że może dokończyć spotkanie, jednak ostatecznie zmuszony był opuścić boisko na noszach. Opuścił plac gry po zaledwie 15 minutach od wejścia z ławki rezerwowych. W jego miejsce zameldował się Amad Diallo. W tym samym momencie z boiska zszedł również Sebastian Szymański. Jak zagrał? Miał jedno kluczowe podanie, ale za to mnóstwo nieudanych i niecelnych przerzutów/wrzutek wg „Sofascore”. Nie oddał ani jednego strzału. Trzymał się głównie lewego skrzydła.

Manchester United zanotował trzeci remis z rzędu w Lidze Europy, przez co jeszcze bardziej skomplikował sobieą sytuację. Obydwie drużyny rozegrały mecz na tym samym poziomie i podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Jose Mourinho czerwoną kartką ponownie przypomniał o swoim temperamencie. 88 minut rozegrał reprezentant Polski – Sebastian Szymański.