FIFA opublikowała nowy ranking. Spadek Polski!

19.09.2019

Polska reprezentacja spadła o dwa miejsca w najnowszym rankingu FIFA. Liderem nadal pozostaje Belgia, która wyprzedza Francję oraz Brazylię.

Po dwóch fatalnych spotkaniach eliminacyjnych nasza kadra zajmuje dopiero 22 lokatę. Czasy kiedy reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę zaliczyła awans z 78 pozycji na 5 już chyba minął i dziś musimy się cieszyć z tego, co jest. Grupowi rywale Polaków w eliminacjach do EURO 2020 znajdują się odpowiednio: Austria (27), Słowenia (58), Macedonia Północna (69), Izrael (86), Łotwa (139).

W TOP 10 nie możemy doszukać się wielu zmian. Żaden zespół z czołówki nie wypadł poza to zestawienie, a godna uwagi jest jedynie zamiana miejsc między Francją oraz Brazylią. Największy awans zanotowały Kajmany (aż o 11 lokat obecnie 193) oraz Grenada (o 13 miejsc, 160). Nagrodzone zostało także Kosowo, które uplasowało się na najwyższej w historii pozycji – 119. Doprowadziły do tego między innymi zwycięstwa w kwalifikacjach do EURO 2020 przeciwko Czechom oraz Bułgarom.

Kolejny światowy ranking FIFA zostanie opublikowany 24 października. Polska może w nim oczywiście zanotować niewielki wzrost po przewidywanych zwycięstwach nad Łotwą oraz Macedonią Północną.

Cały ranking dostępny TUTAJ.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

FOT: YouTube