Vitezslav Lavicka trenerem miesiąca PKO Ekstraklasy

19.09.2019

Szkoleniowiec Śląska Wrocław dostał nagrodę dla najlepszego trenera sierpnia.  Tym samym Vitezslav Lavicka otrzymał pierwsze tego typu wyróżnienie od początku pobytu w Polsce.

Czeski trener podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław 3 stycznia. Od tamtej pory, jego podopieczni są na fali wznoszącej i osiągają coraz lepsze wyniki. Dowodem na to jest passa meczów bez porażki. Wrocławianie nie przegrali bowiem żadnego z trzynastu poprzednich spotkań. Ostatni raz miało to miejsce prawie pięć miesięcy temu, 25 kwietnia w starciu z Górnikiem Zabrze. Od tamtej pory nikt nie znalazł sposobu na to, by pokonać piłkarzy Śląska.

Vitezslav Lavicka otrzymywał już podobne nagrody w lidze czeskiej i australijskiej. Po ośmiu miesiącach pobytu został Trenerem Sierpnia, co jest jego pierwszym wyróżnieniem w Polsce. Statuetka jest przyznawana poprzez głosy wszystkich trenerów klubów ekstraklasy.

Sierpień okazał się udanym miesiącem dla Śląska. Zespół dwa mecze wygrał i dwa zremisował, a przed obecną kolejką zajmował 1. miejsce w lidze. Po remisie z Legią, podopieczni Viteslava Lavicki znajdują się o dwie pozycje niżej.

Trener Lavicka jest bardzo spokojną i opanowaną osobą. Jest bardzo profesjonalnym trenerem i spośród tych, z którymi pracowałem, kładzie największy nacisk na defensywę. – tak w rozmowie dla naszego portalu o trenerze wypowiedział się jego podopieczny, Adrian Łyszczarz.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!