Poważna kontuzja piłkarza Legii. Może nie zagrać do końca sezonu

Podstawowy zawodnik Legii może nie zagrać do końca sezonu. Portugalczyk Cafu opuścił boisko w pierwszej połowie meczu z Cracovią. Jak się okazało, pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie.

Obecny sezon nie rozpoczął się dobrze dla Portugalczyka. Na początku lipca doznał on urazu stawu skokowego, który wyłączył go z gry na ponad miesiąc. Wrócił do gry w pierwszym zespole 14 sierpnia w meczu z Atromitosem. Legia wówczas wygrała 2:0, a obecność Cafu okazała się niezwykle ważna, gdyż był przydatny zarówno w środku, jak i w ofensywie.

Od tamtej pory zawodnik grał zazwyczaj w pierwszym składzie. Wyszedł w głównej jedenastce również w niedzielnym meczu z Cracovią. W 25. minucie musiał jednak opuścić boisko o kulach i z opatrunkiem. Pomocnik Legii próbował powstrzymać dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka. Podczas tej próby, nienaturalnie ugiął lewą nogę w kolanie.

Początkowo wydawało się, że Cafu doznał urazu stawu kolanowego. Diagnoza okazała się jednak jeszcze bardziej poważna. Zawodnik zerwał więzadło krzyżowe przednie. Ta kontuzja może wyłączyć piłkarza z gry nawet na dziewięć miesięcy. Oznaczałoby to, że Portugalczyk nie zagra do końca sezonu.

To najgorszy scenariusz. Cafu jednak musi zostać poddany badaniom, które oszacowałyby, przez ile miesięcy zawodnik nie wyjdzie na murawę. Najpierw jednak piłkarz zostanie poddany rekonstrukcji. Możliwe, że dzięki rehabilitacji, szybciej wróci do gry.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!