“I wtedy obok usiadł Aubameyang…” – Martinelli wspomina pierwszy dzień w Arsenalu
27.09.2019

Arsenal, a przede wszystkim Arsene Wenger, słynęli w ostatnich latach z wypowiedzi pt.: “Ten zawodnik mógł grać u nas”. Wielkie nazwiska teoretycznie były bardzo blisko Emirates Stadium, jednak w zdecydowanej większości przypadków starania kończyły się niepowodzeniem.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Czy kiedyś będziemy świadkami transferu, kiedy to Arsenal będzie mógł się pochwalić, że zgarnął kogoś utalentowanego jako pierwszy? Być może takim zawodnikiem będzie Gabriel Martinelli, 18-letni brazylijski napastnik, który latem przeniósł się z ojczystego Ituano właśnie do Londynu.

Poza sześcioma minutami w pierwszej kolejce Premier League przeciwko Newcastle, Martinelli zagrał kilka dni temu w meczu EFL Cup. Arsenal rozgromił Nottingham Forest aż 5:0, a dwie premierowe bramki zdobył właśnie 18-latek. Po świetnym występie o napastniku zrobiło się nieco głośniej, dzięki czemu podzielił się kilkoma ciekawostkami.

Jedna z nich dotyczyła pierwszego dnia w klubie, który musiał być dla Brazylijczyka nie lada szokiem. – Pierwszego dnia przyjechałem na lunch. Wtedy obok mnie usiadł Aubameyang, pytając się mnie po portugalsku, czy wszystko w porządku. Widzicie – jest bardzo dobry, to skromni ludzie. Pomyślałem wtedy: “Cholera! Gościu, to Aubameyang, którego widziałeś w telewizji, a teraz przyszedł z tobą pogadać!” Wszyscy są bardzo miłymi ludźmi – stwierdził Martinelli.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!