Ivan Perisic o niedoszłym transferze do Manchesteru – “Bardzo chciałem dla nich grać”
29.09.2019

Jest kilku takich zawodników, których media łączyły z Manchesterem United wielokrotnie. Idealnym przykładem jest chociażby Wesley Sneijder. Do gry w ekipie “Czerwonych Diabłów” przymierzano także Ivana Perisicia. Ostatecznie Chorwat na Old Trafford nigdy nie trafił, a teraz występuje w barwach Bayernu. Jak przyznał jednak 30-latek, transfer do wielokrotnego mistrza Anglii był bardzo możliwy.

Najgłośniej i najczęściej media spekulowały o możliwych przenosinach zawodnika w trakcie letniego okna transferowego w 2017 roku. O Ivana Perisicia miał mocno zabiegać Jose Mourinho. Na przeszkodzie tej transakcji stanęły jednak przede wszystkim wymagania Interu. Włoski klub oczekiwał za swojego zawodnika ogromnym pieniędzy, które nie zamierzał wykładać na stół zarząd Manchesteru United.

Po transferze do Bayernu, Ivan Perisic postanowił wrócić do wspominanych czasów. Jak przyznał Chorwat w rozmowie z “The Athletic”, transfer na Old Trafford był całkiem możliwy – Jak blisko byłem przenosin do Manchesteru United? Mogę powiedzieć, że bardzo blisko. To był dla mnie wspaniały moment, gdy zadzwonił Jose Mourinho. Trudno było mu odmówić. Faktycznie, naprawdę bardzo zabiegałem na transfer i grę dla Manchesteru United. Moim marzeniem były występy we wszystkich topowych ligach. Niestety, tak się nie stało. 

Z biegiem czasu zarząd Manchesteru United może zastanawiać się, czy podjął słuszną decyzję. Z jednej strony Oczekiwania Interu w kontekście transferu Perisicia były rzeczywiście ogromne. Z drugiej jednak, być może Chorwat okazałby się kluczową postacią “Czerwonych Diabłów” podczas kampanii 2017/2018.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!