Sebastian Kowalczyk wciąż bez powołania do kadry U-21

01.10.2019

Sebastian Kowalczyk ma za sobą udane tygodnie. Jego Pogoń jest liderem ekstraklasy, a zawodnik odgrywał w niej kluczową rolę. Okazuje się, że to za mało dla Czesława Michniewicza, który pominął go przy powołaniach do kadry U-21.

21-latek jest w tym sezonie ważnym piłkarzem Pogoni. Wystąpił w dziewięciu meczach i ma na koncie dwie bramki i dwie asysty. W ostatniej kolejce zaprezentował pełnię swoich umiejętności z Jagiellonią. Podczas meczu zanotował gola i asystę, a jego zespół wygrał 3:2 i zasiadł na fotelu lidera.

To jednak nie najważniejsze, bo Kowalczyk od niemal początku sezonu nosi opaskę kapitana zespołu. Nic dziwnego, gdyż mimo młodego wieku, na placu gry zachowuje się bardzo dojrzale, zarówno z piłką, jak i bez.

Nie po drodze mu jednak z reprezentacją Polski do lat 21. Czesław Michniewicz jeszcze ani razu nie dał szansy zawodnikowi Portowców. To nie oznacza, że trener nie śledzi Pogoni. Powołanie otrzymał bowiem Michał Listkowski. Cóż, tak jak selekcjoner kadry U-21 dokonuje zwykle logicznych wyborów, tak tego kompletnie nie rozumiemy.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!