Ronaldo powiedział tak Juventusowi. Ogłoszenie transferu w sobotę?
06.07.2018
Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2018 o 15:31

Po dziewięciu latach gry w Realu Madryt Cristiano Ronaldo postanowił zmienić klub. Hiszpańska prasa od kilku dni informuje, że pomocnik przejdzie do Juventusu. Portugalczyk ponoć już nawet wybrał dom w Turynie, a niektórzy sugerują, że umowa została podpisana, a transfer ogłoszony zostanie 7 lipca.

7.07 – nie ma lepszego dnia na ogłoszenie podpisania umowy z CR7. Hiszpański dziennik “Marca” twierdzi, że w sobotę Juventus ogłosi światu pozyskanie Cristiano Ronaldo. Według dziennikarzy tej gazety piłkarz już dawno podjął decyzję o opuszczeniu Madrytu. Głównym powodem jest brak należytego szacunku ze strony prezydenta Realu, Florentino Pereza. Działacze Juventusu niechętnie zabierają głos w tej sprawie. Można jedynie usłyszeć, że na razie są to wyłącznie sugestie. Prezydent Giuseppe Marrotta stwierdził tylko, że jego klub otrzymał ofertę pozyskania Ronaldo.

Hiszpańscy dziennikarze są przekonani, że La Liga straci CR7. Twierdzą, że Fiorentino Perez zaakceptował kwotę 100 milionów euro, jaką chcą wyłożyć działacze mistrza Włoch. Kontrakt ma zostać podpisany na cztery lata, a pensja zawodnika będzie wynosić 30 mln euro rocznie. Media informują nawet, że Ronaldo od kilku dni szuka domu w Turynie. Dodatkowo łączą ten transfer z podniesieniu przez działaczu Juventusu o 30 procent ceny abonamentu na jego stadion.


Pomocnik mógł trafić do Turynu w 2002 roku, gdy był piłkarzem Sportingu Lizbona. Portugalczycy zaakceptowali kwotę proponowaną prze działaczy Juventusu, ale do transakcji nie doszło. Sporting oprócz gotówki miał otrzymać Marcelo Salasa. Ten jednak nie wyraził zgody na przejście do ligi portugalskiej i negocjacje zakończyły się fiaskiem. Jak będzie tym razem? Włoskie i hiszpańskie media mówią jednym głosem. Ronaldo powiedział “tak” Juventusowi, a Real zaakceptował proponowaną kwotę.

Informacja na temat Ronaldo

– Jeśli Cristiano opuści Real, będzie na całe życie wdzięczny całemu klubowi, jego prezesowi, całej drużynie, lekarzom, całej załodze bez żadnego wyjątku, a także wszystkim kibicom Realu z całego świata – stwierdził Jorge Mendes, agent Ronaldo. Były dyrektor “Starej Damy” Luciano Moggi napisał na Twitterze, że umowa z zawodnikiem została już podpisana. Później tłumaczył w programie telewizyjnym, że to wyłącznie jego opinia, choć wyrażona po rozmowach z przedstawicielami mistrza Włoch. Być może w sobotę wszystko już się wyjaśni…

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO