Wygrywamy z Serbią. Młodzieżówka coraz bliżej EURO 2021
15.10.2019

Po raz kolejny młodzieżowa reprezentacja Polski U-21 zagrała pod względem taktycznym bardzo dobry mecz. Tym razem nasi rodacy wygrali z Serbią w Łodzi, co oznacza, że znacznie przybliżyli się do awansu na mistrzostwa Europy 2021. 

Co prawda początek spotkania należał do Serbów, ale to my stworzyliśmy pierwszą naprawdę groźną sytuację w meczu. Konkretnie zrobił to Mateusz Bogusz, który oddał dobry strzał, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Marko Ilić. Natomiast gdy ruszyliśmy z kontrą – w ostatniej chwili – piłkę spod nóg Kamila Jóźwiaka wybił jeden z obrońców.

Serbowie próbowali ataku pozycyjnego, ale zwykle nasza defensywa nie dawała im dużo wolnego miejsca. Jak już jednak zdołali oddać strzał, to na posterunku był Kamil Grabara, który rozegrał dziś bardzo dobry mecz. Już od pierwszych minut było widać, że kapitan drużyny wyciągnął wnioski z poprzedniego starcia z Rosją.

Bardzo aktywny na boisku był Kamil Jóźwiak, ale to nie on został bohaterem “Biało Czerwonych”. Podopieczni Michniewicza zwycięską bramkę zdobyli w swoim stylu, czyli po ataku z kontry. Akcję napędził Klimala, który w polu karnym obsłużył Bogusza, a ten już nie dał szans golkiperowi Serbii.

Po zdobyciu bramki Polacy mogli jeszcze dołożyć kolejne trafienie, ale niestety zabrakło skuteczności. Najważniejsze jednak, że nie straciliśmy bramki i utrzymaliśmy prowadzenie w grupie 5. W tym momencie mamy dwa punkty przewagi nad drugą Rosją i pięć nad trzecią Bułgarią.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

W najbliższym czasie na naszych łamach pojawi się reportaż z Łodzi. 

Fot. Własne

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO