„Jeśli nie jest wystarczająco dobry na Tottenham, to nie będzie także na Bayern”

17.10.2019

Odejście Christiana Eriksena z Tottenhamu z każdym kolejnym dniem wydaje się coraz bardziej pewne. Duńczyk nadal nie podpisał nowej umowy ze „Spurs”, co oznacza, że piłkarz już w styczniu może negocjować z innymi klubami swój przyszły transfer.

Do tej pory pojawiło się sporo plotek na temat kolejnego klubu 27-latka. Jednym z zespołów, które łączy się z rozgrywającym jest także między innymi Bayern Monachium. Taki pomysł neguje przede wszystkim Lothaur Matthausa, legenda „Bawarczyków”.

– Jeśli nie jest to gracz wystarczającego kalibru na Tottenham, to tym bardziej nie poradzi sobie w Bayernie. Uli Hoeness powiedział również, że Bayern nie potrzebuje jedynie substytutów. Eriksen jest świetnym graczem pod kątem technicznym – takim typowym numerem 10. Ale to zbyt wolny zawodnik, a Niko Kovac lubi szybkich graczy.

Duńczyk póki co nie otrzymał żadnych konkretnych ofert. Po finale Ligi Mistrzów Eriksen stwierdził, że w jego karierze przyszedł czas na nowe wyzwania, ale Real Madryt nie złożył za niego oferty. Jeśli Bayern posłucha Matthausa, to piłkarz także nie ma co spodziewać oferty z Monachium, ponieważ ten klub zarzuci sieci na zawodnika Bayeru Leverkusen – Kaia Havertza.

– Nie widzę w nim profilu piłkarza, który zrobi różnicę na najwyższym poziomie. Warto zatem skoncentrować się na kupnie Havertza, a jeśli nie to korzystać z Coutinho, ponieważ ten dobrze radzi sobie na tej pozycji.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!