Lazio – Atalanta. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 21 października, 2019 o 16:31

Obie drużyny dzielą w ligowej tabeli zaledwie trzy pozycje, ale różnica punktowa jest już nieco większa. Atalanta zalicza jak na razie lepszy start sezonu, dlatego Lazio będzie pragnęło nadrobić stratę do sobotniego rywala już w kolejnym meczu. Czy to się uda? Lazio – Atalanta: typy i kursy znajdziesz w tym tekście.

Lazio – Atalanta (piątek, 15:00)

Lazio póki co gra w kratkę. Trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki dają w rezultacie szóste miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem jedenastu punktów. Rzymianie naprawdę dobrze radzą sobie jednak na własnym boisku, gdzie w trzech meczach zdobyli siedem punktów strzelając tyle samo goli i jedną bramkę tracąc. W klubie nie panuje jednak zbyt dobra atmosfera za sprawą właściciela, Claudio Lotito, który w bardzo mocnych słowach skrytykował praktycznie wszystkich – od trenera po zawodników.

Atalanta bardzo dobrze radzi sobie już od początku sezonu. La Dea zajmuje trzecie miejsce w tabeli tracąc tylko dwa punkty do drugiego Interu i trzy do pierwszego Juventusu. Co więcej, zespół z siedzibą w Bergamo ma najwięcej strzelonych goli w całej lidze, bo aż osiemnaście, a żeby jeszcze bardziej pokazać siłę drużyny Gian Piero Gasperiniego trzeba przywołać statystykę meczów na wyjeździe – Atalanta wygrała wszystkie cztery mecze na obcych boiskach!

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to trener Inzaghi ma komfort, bo posiada do swojej dyspozycji wszystkich zawodników, natomiast trener Gasperini nie będzie mógł skorzystać z jednego ze swoich asów, Duvana Zapaty, który doznał kontuzji. Tym samym nie zobaczymy niestety pojedynku dwóch najlepszych strzelców ligi włoskiej, a więc Immobile z Zapatą.

Lazio to drużyna po której można spodziewać się wszystkiego: albo zagrania koncertowego spotkania albo totalnie słabej dyspozycji. Atalanta natomiast znajduje się w naprawdę dobrej formie, ale tylko we Włoszech, bo słabość drużyny pokazała na razie Liga Mistrzów, a dodatkowo zabraknie im wspomnianego Zapaty. Kibice mogą liczyć na zacięty mecz i bramki z obu stron.

Lazio – Atalanta | Typ: Obie drużyny strzelą gola – tak @ 1,46
Lazio – Atalanta | Typ: Liczba goli – powyżej 2,5 @ 1,54
Lazio – Atalanta | Typ: Zakład bez remisu – Atalanta @ 2,2