Ibrahimović wskazał trzy kluby, w których chciałby zagrać. Jeden z nich mocno zaskakuje!
19.10.2019

Kontrakt Zlatana Ibrahimovicia z Los Angeles Galaxy wygasa już w grudniu tego roku. Póki co nie wiadomo, czy Szwed zechce przedłużyć swój pobyt w MLS. Jeśli nie, to pewne kluby oczekują na niego w Serie A.

Napastnik w wywiadzie dla „La Gazzetta dello Sport” został zapytany o ostatnie doniesienia związane z jego powrotem do Włoch. Media wymieniają głównie dwa kluby: Napoli oraz Inter. Co na ten temat sądzi sam zainteresowany?

– Bardzo spodobał mi się ostatni dokument o Diego Maradonie. Dawno nie było takiego gracza jak on. Zobaczyłem przede wszystkim miłość, z jaką to miasto go darzyło. Byłoby wspaniale powtórzyć to, co on zrobił w Neapolu. Nie twierdzę, że tam trafię, ponieważ ostateczna decyzja zależy od wielu aspektów. Tam jest pewna baza fanów, która wywołuje entuzjazm. Ze mną w zespole, San Paolo byłoby zapełnione w każdy weekend. Do tego taki wielki trener jak Carlo Ancelotti.  

Prezes Napoli Aurelio De Laurentiis raczej nie wydaję się jednak zainteresowany krnąbrnym snajperem – głównie ze względu na wysokie wymagania finansowe 38-latka. Może zatem Inter?

– Nie znam osobiście Conte, ale wszyscy mówią, że daje z siebie 500% każdego dnia. Pod tym względem jesteśmy tacy sami, więc wyobrażam sobie, że dogadalibyśmy się bardzo dobrze. Obaj wierzymy, że poświęcenie jest jedyną drogą do sukcesu. Wielkie kluby we Włoszech sporo inwestują i nie zmieniam przekonania, że ta liga, szczególnie dla napastnika, jest najtrudniejszą na świecie.

Jest jeszcze jedna bardzo intrygująca opcja dla Ibrahimovicia, jeśli wróci do Włoch. Mowa o Bolonii, gdzie pracuje jego dobry znajomy – Sinisa Mihajlović, który niestety obecnie zmaga się z białaczką.

 – Mihajlović jest moim przyjacielem, więc gdybym wybrał Bolonię, to tylko dla niego. Rozmawialiśmy niedawno. Powiedział mi: „Zlatan, tutaj inni pracowaliby dla ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać w polu karnym i włożyć piłkę do siatki”. Dziękuję mu, ale to chyba mało prawdopodobne. Jeśli zmienię zdanie, zadzwonię do niego od razu, zwłaszcza że wciąż mogę zdobyć przynajmniej 20 bramek w Serie A.

Jaki klub ostatecznie wybierze Zlatan?