Piszczek trafi do europejskiego giganta?!
31.10.2019

Łukasz Piszczek powoli wchodzi w ostatnie lata swojej piłkarskiej kariery. Czy na końcówkę przygody z piłką nożną w roli zawodnika Polak będzie bohaterem dość zaskakującego transferu? Sporo na to wskazuje.

Polak trafił do ekipy z Dortmundu w 2010 roku. Od tego czasu udało mu się rozegrać w tym klubie 336 spotkań i prawdopodobnie obecna kampania będzie jego ostatnią na Signal Iduna Park. Umowa naszego byłego reprezentanta wygasa bowiem już w czerwcu. Według doniesień z Francji, tę sytuację ma zamiar wykorzystać PSG.

Entuzjastą talentu Piszczka jest przede wszystkim Thomas Tuchel. Niemiec przez dwa lata prowadził Borussie, podczas których regularnie stawiał na tego zawodnika. Szkoleniowiec Paryżan chce dodać do kadry doświadczonego gracza, który zapewni obronie większą stabilność. 34-latek idealnie zatem wpasowuje się w profil tych wymagań. Ten ruch wymusiłyby przede wszystkim odejście Meuniera oraz Kurzawy, którym także niebawem wygasają umowy. Ponadto na liście Tuchela znajduje się również Mattia De Sciglio z Juventusu.

Po ostatnim przedłużeniu umowy w 2018 roku, Łukasz wspominał o chęci zakończenia kariery w Dortmundzie po wygaśnięciu obecnego kontraktu. Czy zatem przez ten ponad rok zmienił zdanie i przeniesie się do stolicy Francji? Mbappe, Neymar Icardi i inne wielkie gwiazdy… Nawet jeśli miałby spędzić tam zaledwie rok, to chyba warto spróbować.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO