Komunikat PZPN w sprawie lotu do Izraela!
13.11.2019

Ostatnie wydarzenia w Izraelu spowodowały, iż mecz reprezentacji Polski z tym krajem w Jerozolimie stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Przy takiej sytuacji bezpieczeństwo piłkarzy, sztabu szkoleniowego i kibiców jest najważniejsze, dlatego pojawiła się opcja, by przenieść spotkanie do innego miasta. Jak poinformował PZPN, wszystko jak na razie będzie realizowane zgodnie z planem.

Cała sprawa jest niepokojąca, gdyż w kierunku Izreala cały czas Strefa Gazy kieruje rakiety. Według agencji prasowej “Reuters” można mówić o najpoważniejszej eskalacji przemocy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W sprawę zaangażowali się przedstawiciele ONZ, którzy wyruszyli do Kairu w celu rozpoczęcia mediacji i zniwelowania eskalacji agresji.

Nic dziwnego, że temat rozgrywania meczu eliminacyjnego w Jerozolimie poruszano w mediach niejednokrotnie. Jak poinformował w środowe południe Polski Związek Piłki Nożnej, reprezentacja Polski zgodnie z planem zamelduje się w piątek 15 listopada w Izraelu, by stoczyć pojedynek grupowy.

Organizatorzy spotkania mają zadbać o wszelkie środki bezpieczeństwa dla piłkarzy, sztabu oraz grupy ok. 2000 kibiców. Prosi się jednak sympatyków “Biało-Czerwonych”, by zachować dodatkową ostrożność.

W razie jakichkolwiek zmian, pojawienia się większego niebezpieczeństwa, PZPN zastrzega sobie podjęcie odpowiednich działań i kroków w celu ochrony swojej reprezentacji i kibiców.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO