Zmiany w przygotowaniach Polski do EURO 2020. Poznaliśmy wszystkich czterech sparingpartnerów!
05.12.2019

Do startu EURO 2020 reprezentacja prowadzona przez Jerzego Brzęczka rozegra już tylko cztery spotkania towarzyskie. Tuż po losowaniu grup otrzymaliśmy informacje, że 31 marca spotkamy się w Polsce z Ukrainią, zaś 2 czerwca zmierzymy się z Rosją w Warszawie. Dodatkowo media donosiły o możliwych starciach przeciwko Turcji oraz Islandii. Jak się okazuje, zaledwie w 50% te przewidywania okazały się poprawne.

Zgodnie z informacjami jakie dopłynęły do nas z PZPN, Polacy zmierzą się w marcu z Finlandią (27 marca) we Wrocławiu. Skandynawowie także uzyskali awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy i zechcą spróbować swoich sił z mocnym rywalem, aby sprawdzić swój poziom na tle innych ekip z przyszłorocznego turnieju.

Z kolei w czerwcu oprócz Rosji, czeka nas mecz z Islandią (9 czerwca). Ich styl gry ma nas przygotować pobieżnie na Dublin i ostatnie spotkanie w fazie grupowej EURO 2020 przeciwko Szwecji. Islandczycy póki co nie zapewnili sobie awansu. Ekipa Erika Hamrena znalazła się w ścieżce A barażu, więc aby dostać się na główny turniej konieczne będzie pokonanie najpierw Rumunii, a następnie Bułgarię lub Węgry.

Wracając do naszej reprezentacji. Taki harmonogram gier to nieco odbiegnięcie od formuły Adama Nawalki, który preferował tuż przed wielką imprezą potyczkę z mniej klasowym rywalem. Przed mistrzostwami Europy oraz mistrzostwami świata dwukrotnie pokonaliśmy Litwinów.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO