Ireneusz Mamrot nie będzie już trenerem Jagiellonii!

07.12.2019

Jak informuje Piotr Wołosik, Ireneusz Mamrot już nie poprowadzi Jagiellonii Białystok. W ostatnim czasie zespół spisywał się poniżej oczekiwań, a o zwolnieniu przesądziła porażka z Zagłębiem Lubin.

Ireneusz Mamrot był trenerem Jagiellonii od czerwca 2017 roku. W swoich dwóch sezonach w Białymstoku zajął kolejno drugie i piąte miejsce w lidze. Obecne rozgrywki również rozpoczęły się dla zespołu nie najgorzej i przez pewien czas nawet zajmował pozycję lidera. Ostatnia forma “Jagi” była jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Od początku września podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali zaledwie trzy spotkania i w tej chwili zajmują dziewiątą lokatę w lidze. Słabsza dyspozycja zespołu spowodowała, że pojawiły się pogłoski o tym, że pozycja trenera jest zagrożona. W rozmowie przed meczem z Zagłębiem [KLIK], zapytaliśmy szkoleniowca klubu z Białegostoku, jak reaguje na spekulacje o jego zwolnieniu.

– Ja się tym nie zajmuję, pracuję cały czas tak samo. Ani razu na ten temat nie rozmawiałem z zespołem czy z kimkolwiek innym. Robię swoje. I zawodnicy też powinni się skupić na tym co mają do wykonania, realizacjach założeń meczowych i treningowych. Wiadomo, że nie każdy gra, nie każdy jest zadowolony. Mówimy w tym wypadku jednak o spekulacjach medialnych, na które nie mam wpływu. – wyznał nam Ireneusz Mamrot.

Według informacji Piotra Wołosika już jednak wiemy, że były szkoleniowiec Chrobrego Głogów w najbliższym meczu nie poprowadzi Jagiellonii. O decyzji zarządu zadecydowała porażka z Zagłębiem, które zdominowało zespół z Białegostoku. W dodatku trener nie reagował na to, co działo się na boisku. “Miedziowi” byli lepsi w każdym aspekcie, choć to nie był ich najlepszy mecz w sezonie. O tym pisaliśmy po meczu. [KLIK]

Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi Ireneusza Mamrota. Jak informuje Piotr Wołosik, spekuluje się o zatrudnieniu Marcina Brosza oraz Radoslava Latala. Wcześniej pojawiły się również plotki o zatrudnieniu Macieja Stolarczyka.

Fot. YouTube