Na debiut Gattuso jeszcze poczekamy? Mecz Napoli-Parma może zostać przełożony!
14.12.2019

Wielu kibiców Napoli z niecierpliwością czeka na sobotnie starcie ich ulubionej drużyny z Parmą. Po raz pierwszy zespół poprowadzi bowiem Gennaro Gattuso, który w tym tygodniu został nowym szkoleniowcem drużyny. Niewykluczone, że na debiut Włocha w kontekście ławki trenerskiej będziemy musieli poczekać. Mecz ekipy z Neapolu stoi pod dużym znakiem zapytania.

W nocy z piątku na sobotę intensywna burza przeszła przez miasto, w którym siedzibę ma Napoli. Zjawisko meteorologiczne spowodowało uszkodzenia dachu stadionu. Istnieją uzasadnione obawy, iż może nastąpić do zawalenia pokrycia, które mogłoby spaść na trybunę.

Istnieje kilka opcji wyjścia z tej sytuacji. Pierwsza z nich to oczywiście sprawne zabezpieczenie obiektu przed rozpoczęciem meczu. Pierwszy gwizdek rywalizacji ma nastąpić o godzinie 18:00. Pozostaje zatem trochę czasu, by służby w 100% przygotowały stadion.

Druga opcja to gra bez udziału publiczności. W takim wypadku, nie istnieje zagrożenie, by na kibiców znajdujących się pod dachem stadionu spadły elementy obiektu San Paolo.

Ostatnie rozwiązanie, najbardziej pesymistyczne, czyli przełożenie meczu. Na taki rozwój wydarzeń nie do końca chcą zgodzić się zawodnicy Parmy, którym zależy na rozegraniu spotkania w sobotę.

Decyzja w sprawie odbycia rywalizacji powinna nastąpić wkrótce.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO