Oficjalnie: Takumi Minamino zostanie zawodnikiem Liverpoolu!
19.12.2019

Szybko i sprawnie przebiegł transfer Takumi Minamino do Liverpoolu. Pierwsze informacje na temat możliwej przeprowadzki zawodnika do ekipy “The Reds” pojawiły się w grudniu. Zarząd triumfatora ubiegłej Ligi Mistrzów skorzystał z atrakcyjnej klauzuli i sprowadził gracza Salzburga!

24-latek zostanie graczem Liverpoolu 1 stycznia, gdyż właśnie w tym dniu rozpoczyna się zimowe okno transferowe. Piłkarz przeszedł jednak w środę testy medyczne w Merseyside oraz uzgodnił warunki kontraktu. Ekipa z Anfield zapłaciła za ofensywnego gracza tylko 7,25 miliona funtów, gdyż tyle wynosiła jego klauzula odstępnego.

Transfer piłkarza skomentował Juergen Klopp – To wspaniała wiadomość. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi z tego powodu. Nasi kibice mieli okazję zobaczyć go w akcji, więc myślę, że nie muszę specjalnie mówić o jego umiejętnościach. Takumi jest bardzo szybkim oraz mądrym zawodnikiem. Znajduje wolną przestrzeń między liniami. Dodatkowo zachowuje odpowiednią odwagę z piłką przy nodze, jak również bez piłki. 

W Liverpoolu Minamino będzie ubierać na plecach koszulkę z numerem osiemnaście!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO