Oficjalnie: Adam Buksa piłkarzem New England Revolution

Potwierdziło się to, o czym się mówi przez ostatnie dni. Adam Buksa od nowego roku zostanie zawodnikiem New England Revolution. Informację podała oficjalna strona internetowa Pogoni Szczecin.

Przez ostatnie dwa lata napastnik występował w Pogoni Szczecin. Najpierw był wypożyczony do zespołu “Portowców” z Zagłębia Lubin, a następnie klub zapłacił za jego transfer definitywny 350 tysięcy euro. Przez ten czas Adam Buksa rozegrał w drużynie ze Szczecina 55 meczów, w których zanotował 22 bramki i 10 asyst. W obecnych rozgrywkach przyczynił się zdobycia do połowy bramek zespołu w ekstraklasie.

Przez ostatnie dni dużo mówiło się o potencjalnym transferze byłego młodzieżowego reprezentanta Polski. Według pogłosek, zainteresowanie Adamem Buksą wyrażały Genoa oraz New England Revolution. Ostatecznie piłkarz Pogoni trafił do klubu Major League Soccer. Kwota transakcji wyniosła, według doniesień medialnych, 4 miliony euro.

New England Revolution to siódmy zespół ubiegłorocznej Eastern Conference. Jego szkoleniowcem jest Bruce Arena, który niegdyś prowadził reprezentację Stanów Zjednoczonych. W barwach klubu występują m.in. wychowanek Chelsea Michael Mancienne i były piłkarz Valencii i Aston Villi Carles Gil.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO